Redakci v Marylandu postřílel rozzuřený čtenář, je obviněn z pětinásobné vraždy

Annapolis (USA, Maryland) - Muž, jenž ve čtvrtek v sídle novin Capital Gazette zastřelil pět lidí, měl podle policie dlouholetý spor s redakcí, kterou kvůli jistému článku žaloval za pomluvu. Policie nemá podezření na terorismus.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Střelba v redakci deníku The Capital Gazette

Svědci popsali, že muž po vstupu do budovy zapálil dýmovnice a pak se prostřílel do redakce skleněnými dveřmi. Vzápětí pálil na lidi v místnosti: zastřelil čtyři novináře a obchodní asistentku. Podle vyšetřovatelů zablokoval východové dveře, aby nikdo nemohl uniknout.

zdroj: YouTube

Podle jednoho z reportérů, který se schoval při střelbě pod stůl, útočník pak najednou střílet přestal. "Nevím, proč přestal. Ale bylo to jako ve válečné zóně," řekl médiím novinář Phil Davis. 

Jarrod Ramos (38), jehož policie zadržela, když se po jejím příchodu schovával pod stolem, podle vyšetřovatelů odmítá spolupracovat s úřady a chová se vzpurně. Policisté však nepochybují o záměru, s nímž do redakce přišel. "Ten člověk tam byl, aby zabil co možná nejvíc lidí," řekl šéf místní policie Timothy Altomare.

Podle médií měl Ramos dlouhodobý spor s redakcí. V roce 2012 ji a jednoho jejího tehdejšího novináře zažaloval za pomluvu. Marylandský soud v roce 2015 potvrdil verdikt soudu nižší instance, který deník v kauze osvobodil.

Capital Gazette přináší regionální zpravodajství z okolí metropole státu Maryland, kterou je město Annapolis. Vlastníkem je společnost Baltimore Sun Media Group. Deník The Capital dnes vyšel s titulní stránkou, na níž jsou fotky pěti obětí (tří mužů a dvou žen).

Soustrast rodinám obětí vyjádřil na twitteru už ve čtvrtek americký prezident Donald Trump. "Mé myšlenky a modlitby jsou s oběťmi a s jejich rodinami. Děkuji všem, kdo jsou na místě a pomáhají," napsal Trump.

Jedna z žen, které útok v redakci přežily, reagovala na Trumpův tweet podrážděně. "Modliteb si vážím. Já jsem se modlila celou dobu, co jsem se schovávala pod stolem. Ale potřebujeme více než modlitby," řekla novinářka Selene San Feliceová televizi CNN. "Jak dlouho se o této střelbě bude psát? Ani ne týden," dodala.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno v USA: Putin je vrah, lhář a podvodník. Trump by mu neměl prokazovat…

16.07.2018 16:14 Aktualizováno Helsinky/Washington – Setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho ruského protějška…

Každý člověk je skrytý xenofob? Díky identitě vítězí populismus a…

16.07.2018 16:09 Washington, D. C. - Letos na podzim to budou už dva roky, co favorizovaná kandidátka na americkou…

Vondráček zahajuje návštěvu USA. Zavítá do Kongresu, sejde se s českými…

16.07.2018 12:20 Praha/Washington - Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes zahájil desetidenní návštěvu USA.…

Po zastřelení černocha to v Chicagu vře. Policie zveřejnila VIDEO z…

16.07.2018 08:03 Chicago - Policie v americkém městě Chicago má po zastřelení muže obavy z masivních pouličních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama