"Putin je fajn". Trump považuje přízeň šéfa Kremlu za bonus

Helsinky - V pondělí 16. července se ve finské metropoli uskuteční dlouho očekávaný summit USA-Rusko, na kterém budou osobně jednat prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin. Vztahy mezi Moskvou a Washingtonem jsou rozporuplné. Přinášíme vám výběr výroků šéfů Kremlu a Bílého domu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vladimír Putin a Donald Trump

Trump o Putinovi:

"Kdyby vyhrála Hillary, armádu by zdecimovala a naše energie by byla mnohem draží. Proč by mě měl mít Putin rád? Od prvního dne stojím o silnou armádu, to nerad vidí." (12. července 2017 reagoval na probíhající vyšetřování aféry kolem údajného ruského vlivu na výsledek amerických prezidentských voleb)

"Dohodli jsme se velmi rychle, zdá se, že k sobě máme vřelý vztah, když vezmu v úvahu, že se neznáme." (11. listopadu 2017 po vzájemném setkání během summitu APEC)

"Přízeň (ruského prezidenta Vladimira) Putina není chyba, ale bonus." (11. ledna 2017)

"Víte, prezident Putin je KGB a kdesi cosi...Putin je fajn. Je fajn. Všichni jsme lidé. Jestli budu připravený? Na tyhle věci se připravuju celý život." (6. července 2018 hájil svůj vstřícný přístup k Putinovi před setkáním v Helsinkách)

Putin o Trumpovi:

"Co mě trochu udivilo, co jsem od něj nečekal a co považuji za velmi důležité pro člověka angažujícího se veřejně a politicky, je skutečnost, že umí naslouchat. Když se mu něco nelíbí, když s něčím nesouhlasí, pokládá otázky, reaguje na argumenty partnera. Je to důležité a podle mě pozitivní. Pokud by takový dialog pokračoval, je naděje, že se bude rozvíjet." (14. července 2017 několik dní po setkání s Trumpem během summitu G20)

"Jako člověk ve mně zanechal velmi dobrý dojem. Je velký komunikátor a vyrovnaný člověk, který snadno proniká do problémů a pozorně naslouchá partnerovi. Je možné s ním jednat a hledat kompromisy." (7. března 2018)

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američtí demokraté i republikáni jsou zděšení: Trump se projevil jako…

16.07.2018 22:15 Aktualizováno Washington – Velké rozčarování dávají najevo američtí politici kvůli tomu, že se prezident Donald…

Tajné služby USA trvají na závěru, že se Rusko do amerických voleb…

16.07.2018 21:58 Washington - Šéf amerických tajných služeb (DNI) Dan Coats dnes vydal v reakci na summit v…

Američané si u WTO stěžují na odvetu za cla na ocel a hliník

16.07.2018 20:12 Washington – Americká vláda podala u Světové obchodní organizace (WTO) stížnost na cla, která…

Putin a Trump přivítali obnovení dialogu svých zemí, setkání hodnotí kladně

16.07.2018 20:03 Helsinky - Prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin dnes na tiskové konferenci po svém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama