Dusno v USA: Putin je vrah, lhář a podvodník. Trump by mu neměl prokazovat takovou čest

Helsinky/Washington – Setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho ruského protějška Vladimira Putina vyvolává velké vášně. Rozporuplné reakce vyvolává i mezi americkými republikány.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Donald Trump

Republikánský senátor Ben Sasse v neděli v noci uvedl, že si myslí, že by Trump neměl vzdát Putinovi takovou poctu, že se s ním sejde. Odkazoval například na Putinovy dřívější vztahy se Spojenými státy.

Sasse, který je otevřeným kritikem Ruska a příležitostně i samotného Trumpa, na twitteru poznamenal, že by každý Američan měl před setkáním vědět, kdo přesně Putin je a co vlastně chce. „Nemyslím si, že prezident Trump by měl prokázat Putinovi poctu a takto se s ním setkat," vysvětlil Sasse. 

„Prezident Trump by měl zítra Putinovi předat jen jednu zprávu: Přestaňte si zahrávat s Amerikou," má jasno senátor. Sasse kritizoval Putina za jeho působení v KGB i za autoritářský režim, který panuje v Rusku.

„Putin je vrah," nebere si servítky republikán Sasse. „Objednal si vraždy politických protivníků a použil zakázané chemické zbraně,“ zdůraznil politik.

Sasse také označil Putina za „podvodníka a lháře" za to, že porušil dohody se Spojenými státy o Sýrii a Ukrajině. Je prý také „nepřítel Ameriky", protože „pravidelně" útočí na Spojené státy.

„Zapamatujte si, že Putin nařídil vlivné operace, neváhal napadnout Ukrajinu a Gruzii, organizoval převrat v Černé Hoře, financoval xenofobní politické strany po celé Evropě a ochromil Estonsko pomocí kybernetických útoků,“ řekl Sasse.

Sasse už v pátek řekl, že Trump by neměl být s Putinem sám. „Nemělo by jít o setkání jen mezi prezidentem a Putinem," cituje Sasse server The Hill. „V místnosti musí být další Američané,“ myslí si. Dodal také, že „Putin není americkým přítelem a není ani prezidentovým kamarádem." 

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Může se to stát každému: Muže olíznul jeho vlastní pes, lékaři mu museli…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Madison - Otřesným zážitkem si prošel sedmačtyřicetiletý Greg Mauteufel z amerického Wisconsinu.…

Lékaři odebrali chlapci část mozku. Tomu, co se stalo pak, dodnes nikdo…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Pittsburgh - Američtí lékaři se rozhodli pro neobvyklý zákrok. Malému chlapci, který trpěl častými…

Bílý dům propustil autora Trumpových projevů, řečnil v rasistickém klubu

20.08.2018 21:50 Washington - Bílý dům propustil Darrena Beattieho, který pro prezidenta Donalda Trumpa psal projevy…

Hon na homosexuální kněze? Zazněl návrh na radikální čistku v církvi

20.08.2018 20:31 Washington - Konzervativci v USA volají po čistce mezi homosexuálními kněžími. Odpůrci tak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama