Trump: Schůzka s Putinem byla ještě lepší než summit NATO

Washington - Americký prezident Donalda Trump dnes na twitteru napsal, že setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem bylo ještě lepší než summit NATO, který byl rovněž skvělý.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

NATO

Trump čelí kritice, že se na pondělním summitu v Helsinkách nedokázal Putinovi postavit pokud jde o ruskou roli v amerických prezidentských volbách v roce 2016. 

Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan už v pondělí uvedl, že není pochyb o tom, že Moskva do voleb zasahovala, a že Trump musí uznat, že Rusko není přítelem Ameriky. Dnes Ryan zdůraznil, že Spojené státy stojí za svými spojenci z NATO, a dodal, že je ochoten zvážit další sankce vůči Rusku. 

Šéf Bílého domu dnes na twitteru napsal, že jedině díky němu je nyní aliance lépe financovaná. "NATO bylo slabé, ale teď je zase silné (špatné pro Rusko). Média píšou jen o tom, že jsem byl na vůdce (ostatních členských zemí) hrubý, ale nikdy nezmíní peníze," dodal Trump. Členské země podle něj "zaplatily o 33 miliard dolarů více a další stovky miliard dolarů zaplatí v budoucnu".

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump možná zbaví Muellera bezpečnostní prověrky

17.08.2018 18:49 Washington - Americký prezident Donald Trump dnes naznačil, že by mohl odebrat bezpečnostní…

Trump versus média. Bitva, která je již rozhodnuta

17.08.2018 18:37 V tomto týdnu 343 novin vydalo úvodník, ve kterém odsuzují výroky prezidenta Trumpa vůči nim,…

Tajná operace CIA, za kterou by se nestyděl ani James Bond

17.08.2018 17:58 Aktualizováno Studená válka je plná špionážních příběhů, vedle kterých jsou i příběhy Jamese Bonda velmi seriózní…

USA odpískaly masivní vojenskou přehlídku. Trump se urazil, pojede na…

17.08.2018 15:29 Aktualizováno Washington/Paříž - Vojenská přehlídka, kterou si ve Washingtonu přál uspořádat prezident Donald…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama