Při Trumpově setkání s novináři vypadlo světlo. Asi tajné služby, žertoval prezident

Washington - Bílý dům musel řešit problémy. Ty se týkaly nejen kontroverzních výroků prezidenta Donalda Trumpa na summitu v Helsinkách, ale i techniky přímo v sídle prezidenta.

Přidejte svůj názor

Bílý dům (The White House), Wahsington D.C., USA

Za varování shůry mohli někteří přítomní považovat nepříjemnost v Bílém domě při úterní tiskovce, na níž Trump vysvětloval své výroky v Helsinkách po summitu s ruským vůdcem Vladimirem Putinem. Když prezident pronášel slova o své důvěře v americké zpravodajské služby, o níž mnozí pochybují, vypadlo světlo.

Trump o výpadku ihned zažertoval. "Jej, vypnuli světlo. To je nejspíš dílo zpravodajských služeb," řekl, když se sál ponořil do tmy. Když se zakrátko v místnosti znovu rozsvítilo, zajímal se Trump, zda jsou všichni v pořádku. "Bylo to divné, ale budiž," komentoval Trump neobvyklou příhodu.

Trump objasňoval svůj výrok, jímž se na tiskové konferenci s Putinem fakticky postavil za argumenty, jimiž Moskva popírá své pokusy ovlivnit prezidentské volby v USA. Prý šlo o pouhé přeřeknutí. Věří prý naopak argumentům zpravodajských služeb, že právě Rusko chtělo volby ovlivnit. Za svoje slova čelil Trump kritice nejen tajných služeb a demokratů, ale i jeho vlastní strany. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Může se to stát každému: Muže olíznul jeho vlastní pes, lékaři mu museli…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Madison - Otřesným zážitkem si prošel sedmačtyřicetiletý Greg Mauteufel z amerického Wisconsinu.…

Lékaři odebrali chlapci část mozku. Tomu, co se stalo pak, dodnes nikdo…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Pittsburgh - Američtí lékaři se rozhodli pro neobvyklý zákrok. Malému chlapci, který trpěl častými…

Bílý dům propustil autora Trumpových projevů, řečnil v rasistickém klubu

20.08.2018 21:50 Washington - Bílý dům propustil Darrena Beattieho, který pro prezidenta Donalda Trumpa psal projevy…

Hon na homosexuální kněze? Zazněl návrh na radikální čistku v církvi

20.08.2018 20:31 Washington - Konzervativci v USA volají po čistce mezi homosexuálními kněžími. Odpůrci tak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama