Thajský chrám byl peklem pro zvířata. Podařilo se zachránit 140 tygrů, 22 osob zatčeno

Bangkok - V buddhistickém chrámu v thajské provincii Kánťanaburí, kde se našly mrtvoly 40 tygřích mláďat, veterináři po týdnu ukončili kontrolu. 22 osob obviněno z nezákonného držení chráněné zvěře a z obchodování s ní.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Cílem operace bylo vyvézt na 140 tygrů z chrámu podezřelého z nelegálních praktik se zvířaty. Mezi zatčenými byli i tři buddhističtí mniši, kteří se při policejní razii snažili uprchnout se zásobou tygřích kůží.

Chrám, který leží západně od Bangkoku, choval tygry od konce minulého století. Podle ochránců zvířat neměly šelmy náležité podmínky k životu, byla jim podávána sedativa a strava neodpovídala jejich potřebám.

Policie má podezření, že lukrativní turistická atrakce byla ve skutečnosti střediskem pro ilegální prodej vzácných zvířat a částí jejich těl. Nalezené části mrtvých těly měl být zřejmě určeny k prodeji, protože se užívají v tradiční čínské medicíně.

Mezinárodní organizace PETA (Lidé pro etické zacházení se zvířaty) v úterý uvedla, že chrám byl "peklem pro zvířata", a vyzvala turisty, aby přestali navštěvovat zvířecí atrakce ve vlasti i v zahraničí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indonésií otřáslo další silné zemětřesení

19.08.2018 15:35 Aktualizováno Jakarta - Zemětřesení o síle 6,3 stupně dnes zasáhlo indonéský ostrov Lombok, který je hojně…

Záplavy devastují Indii. Bez domova je skoro milion lidí

19.08.2018 13:40 Tiruvanantapuram (Indie) - Záchranáři v jihoindickém státě Kérala se dál snaží vypořádat s následky…

Záplavy v Indii zabily stovky lidí, další tisíce jsou uvězněny

18.08.2018 17:29 Dillí - Jihoindický stát Kérala se potýká s katastrofálními důsledky povodní způsobených…

Záplavy na jihu Indie jsou jako z apokalypsy. 324 mrtvých, lidé prchají na…

17.08.2018 17:05 Aktualizováno Dillí - Katastrofální záplavy a sesuvy půdy na jihu Indie si vyžádaly již 324 mrtvých. O své domovy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama