Srí Lanka kvůli horečce dengue povolala armádu

Colombo - Horečka dengue si od začátku letošního roku na Srí Lance vyžádala už přes 200 lidských životů. Do boje proti nemoci, respektive jejím přenašečům, byla povolána armáda. V hlavním městě a jeho okolí budou stovky vojáků likvidovat komáry.

Přidejte svůj názor

Komár

Dengue je kvůli silným bolestem, které způsobuje, také známa jako horečka lámající kosti. Dalším projevem mohou být zvětšující se uzliny a spalničkám podobná vyrážka. V těžkých případech může horečka pokračovat až do krvácivého, šokového stavu vedoucího k selhání organismu a smrti. Úmrtnost je ale poměrně nízká: uvádí se 4 úmrtí na 10 000 případů. Neexistuje žádné očkování ani účinná léčba, je však možné provést opatření, jež mohou infikování člověka zabránit.

Od začátku roku si horečka dengue podle oficiálních statistik na Srí Lance vyžádala 215 životů, což je více než dvojnásobek oproti loňskému roku.

Virové onemocnění přenášejí komáři druhu Aedes aegypti. Na ostrově se množí v důsledku dešťů a záplav. Komáři se rovněž v hojné míře vyskytují kolem odpadků v hlavním městě, které se kupí, jelikož skládka na okraji města je mimo provoz. Vzhledem k tomu, že tam sesuv odpadků v dubnu zabil 32 lidí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KLDR a Jižní Korea si plácly: Sportovci nastoupí na Asijských hrách spolu

18.06.2018 13:28 Aktualizováno Soul - Severní a Jižní Korea se dnes dohodly, že jejich sportovci nastoupí při zahajovacím…

Silné zemětřesení udeřilo v Japonsku. Nejméně tři mrtví, přes 300 zraněných

18.06.2018 12:49 Aktualizováno Tokio - Západojaponskou prefekturu Ósaka zasáhlo dnes ráno silné zemětřesení, které si vyžádalo…

Příměří vypršelo, Tálibán rozjel v Afghánistánu novou vlnu teroru

18.06.2018 11:50 Kábul - Islamisté z Tálibánu obnovili boj ihned po vypršení třídenního příměří. Při sérii útoků v…

Jižní Korea a USA prý ruší společné manévry

17.06.2018 09:02 Soul - Jižní Korea a Spojené státy prý v příštím týdnu oznámí, že ruší velká společná vojenská…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama