Australský potápěč si našel neobvyklého kamaráda. Žraloka

Sydney - Jen málokdo si dokáže představit nezvyklejšího kamaráda, než je žralok. Přesto jistý potápěč jednoho takového přítele má.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Žraloci, ilustrační fotografie

Když většina lidí koupajících se v moři uvidí plavat k sobě 180 centimetrů dlouhého žraloka, sevře se jim žaludek strachy. Ovšem pro jistého australského instruktora potápění je to jen setkání se starým kamarádem, napsal zpravodajský server The Times.

Rick Anderson říká, že se před sedmi lety seznámil s tehdy žraločím mládětem. Nyní už je z něj dospělý žralok, ale pokaždé, když se Rick potopí k útesu, kde žije, žralok k němu připlave, aby se pomazlil.

Žraloka druhu různozubec portjacksonský vzal před lety do ruky, když se potápěl u pláže Nobbys severně od Sydney se svými žáky. "Chtěl jsem jim ukázat, že žraloci jsou přátelští, a tak jsem ho vzal do ruky a poplácal," řekl sydneyskému listu Daily Telegraph. "Pak jsem ho znovu vídal každých pár měsíců, a pokaždé jsem ho poplácal."

Později zjistil, že jde o žraločí samičku, která k němu už sama plave, kdykoli se u útesu objeví. Odstrčí stranou ostatní potápěče, aby se mu mohla otřít o nohu. Anderson ji navštěvuje zhruba každé dva měsíce a spolehlivě ji pozná podle vzoru na hlavě.

"Žraloci nejsou hloupá zvířata, vědí, co se děje a poznají, kdy se změní počasí," řekl Anderson. "Když jsem ji viděl naposledy, obtočila mi ocas kolem zad, nechtěla, abych odešel."

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Diktátor Kim je už potřetí v Číně, u Paláce lidu panují přísná…

19.06.2018 15:09 Aktualizováno Peking - Severokorejský diktátor Kim Čong-un odložil rakety a dává přednost diplomacii. Letos už…

V Indonésii ztroskotal trajekt, desítky lidí se pohřešují

18.06.2018 18:42 Jakarta - Nejméně jeden člověk utonul a několik desítek dalších se pohřešuje po dnešním ztroskotání…

KLDR a Jižní Korea si plácly: Sportovci nastoupí na Asijských hrách spolu

18.06.2018 13:28 Aktualizováno Soul - Severní a Jižní Korea se dnes dohodly, že jejich sportovci nastoupí při zahajovacím…

Silné zemětřesení udeřilo v Japonsku. Nejméně tři mrtví, přes 300 zraněných

18.06.2018 12:49 Aktualizováno Tokio - Západojaponskou prefekturu Ósaka zasáhlo dnes ráno silné zemětřesení, které si vyžádalo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama