KLDR zveřejnila video zobrazující útok na Guam. Trumpovi poslala ostrý vzkaz

Pchjongjang - Severokorejská média minulý týden informovala, že Kim Čong-un už dostal plány útoku na Guam, ale rozhodne se až podle toho, jak se zachovají USA. Za jeho rozhodnutí jej pochválil dokonce i sám prezident Donald Trump, který to označil za „velmi moudré a logické rozhodnutí“. Jak se ale zdá, KLDR se svého plánu nehodlá jen tak vzdát.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Fotografie dokazující přípravu KLDR na válku

Odložení rozhodnutí o útoku na Guam Bílý dům přivítal. „Jiná možnost by byla katastrofální a nepřijatelná," konstatoval Trump na twitteru. KLDR ale nezahálí a o víkendu zveřejnila propagandistické video, na kterém jedna z jejich raket zasáhla mapu Guamu. Snímek byl zveřejněn těsně před zahájením každoročního cvičení USA a Jižní Koreje.

Čtyřminutové video ukazuje testovací odpálení balistické rakety Hwasong-12, na které navazují záběry raketových útoků směrem k digitální mapě Guamu. 

„Američané by měli žít s očima a ušima dokořán,“ říká se ve videu podle jihokorejské agentury Yonhap. Video také zobrazuje různé členy amerického kabinetu a vyzývá tvůrce politiky USA, aby „vážně přemýšleli o zřejmém výsledku".

Ke konci pak videoklip ukazuje prezidenta Donalda Trumpa, jak se dívá na pole plné bílých křížů. „Osud hříšných Spojených států tady končí," cituje z videa server deníku The Washington Post.

Video bylo zveřejněno dva dny před začátkem cvičení USA a Jižní Koreje,  kterého se účastní 17.500 amerických a 50.000 jihokorejských vojáků. Společné manévry jsou počítačově simulované obranné cvičení, které je pořádáno každé léto. Toto cvičení každoročně vyvolávají rozhořčení KLDR, která vnímá jako provokaci. 

Velitel amerických sil v Pacifiku admirál Harry Harris Jr. v úterý řekl magazínu Hvězdy a pruhy, že se kvůli novým hrozbám netrápí. „Mám naprostou důvěru ve schopnost zbraňových systémů, které jsme vyvinuli, abychom ochránili naši vlastní domovinu, i těch korejských," řekl Harris.. „Podnikli jsme celkem 15 testů THAADu. A zaznamenali jsme 15 úspěchů,“ dodal.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KLDR vyhrožuje blokádou setkání rodin rozdělených korejskou válkou

20.07.2018 19:02 Pchjongjang/Soul - K srpnovému setkání členů rodin, které rozdělila korejská válka z let 1950-1953,…

Zfilmování dramatu z jeskyně? Thajsko chce být manažerem zachráněných…

20.07.2018 16:39 Bangkok - Ihned po záchraně dvanácti chlapců a jejich trenéra z jeskyně Tham Luang na severu…

Rapper Prakash vraždil ve jménu IS, Turecko ho odmítlo vydat do Austrálie

20.07.2018 09:01 Ankara - Turecko nevydá do Austrálie islámského radikála Neila Prakashe, jemuž ve vlasti hrozí…

Šílený nápad? Město zvažuje vytvoření hřbitova v oceánu

20.07.2018 08:24 Sydney - Město Gold Coast, které leží v australském státě Queensland, se potýká s nedostatkem míst…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama