Indie chce kvůli extremismu vyhostit 40 tisíc Rohingů

Dillí - Indická vláda chce ze země deportovat muslimské Rohingy, jichž v Indii žije téměř 40.000 a kteří sem přicházejí v důsledku etnického násilí v domovské Barmě.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Indie

Vláda tvrdí, že představují riziko pro národní bezpečnost, a dnes uvedla, že má důkazy o extremistické činnosti zástupců muslimské menšiny, napsala agentura AP. Indický nejvyšší soud se v těchto dnech zabývá žádostí dvou Rohingů o zvrácení rozhodnutí vlády.

"Soud se nemá co plést do rozhodování o této záležitosti," uvádí vládní prohlášení. Dillí má za to, že otázka budoucnosti rohingských uprchlíků je čistě v kompetenci vlády. Ta v srpnu oznámila, že nařídila vládám jednotlivých svazových států identifikovat a deportovat nelegální migranty, včetně Rohingů.

Asi 16.500 z téměř 40.000 Rohingů v Indii registruje Organizace spojených národů jako uprchlíky, Indie však chce vyhostit i ty. "Je zřejmé, že jde o případ náboženské diskriminace a o pokus podnítit protimuslimské cítění," řekl dnes nejvyššímu soudu Prašant Bhušan, právník dvou Rohingů, kteří napadli opatření vlády.

Státní zástupce Tušar Mehta soudu řekl, že vláda při dalším slyšení plánovaném na 3. října předloží důkazy o napojení Rohingů na islamistické skupiny, včetně záznamů o nezákonných finančních operacích. Indické zpravodajské služby podle státních zástupců podezírají rohingské duchovní vůdce ze spolupráce s pákistánskými ozbrojenci.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Pekingu přistálo nákladní letadlo KLDR. Na palubě byl diktátor Kim,…

19.06.2018 07:36 Peking - Severokorejský diktátor Kim Čong-un odložil rakety a dává přednost diplomacii. Letos už…

V Indonésii ztroskotal trajekt, desítky lidí se pohřešují

18.06.2018 18:42 Jakarta - Nejméně jeden člověk utonul a několik desítek dalších se pohřešuje po dnešním ztroskotání…

KLDR a Jižní Korea si plácly: Sportovci nastoupí na Asijských hrách spolu

18.06.2018 13:28 Aktualizováno Soul - Severní a Jižní Korea se dnes dohodly, že jejich sportovci nastoupí při zahajovacím…

Silné zemětřesení udeřilo v Japonsku. Nejméně tři mrtví, přes 300 zraněných

18.06.2018 12:49 Aktualizováno Tokio - Západojaponskou prefekturu Ósaka zasáhlo dnes ráno silné zemětřesení, které si vyžádalo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama