Nemají peníze, jídlo, pitnou vodu ani přístřeší. Rohingové jsou ponecháni na milost obchodníkům s lidmi

Rangún - Migrační agentura OSN dnes varovala, že stovky tisíc Rohingů, kteří uprchli z Barmy před vlnou násilí, jsou ponechány na milost a nemilost obchodníkům s lidmi. Do sousedního Bangladéše uprchlo z Barmy od konce srpna přes 410.000 muslimských Rohingů. 

Přidejte svůj názor 5 komentářů

OSN

OSN uvádí, že pro zajištění bezpečnosti běženců jsou klíčové především efektivně řízené uprchlické tábory. Informovala o tom charitativní organizace Thomson Reuters Foundation. Bangladéšská vláda pro běžence zřídila dva uprchlické tábory, přístřešky nekontrolované úřady se však rozrostly i za jejich hranice.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci jsou nově příchozí uprchlíci, z nichž většinu tvoří ženy a děti, v ohrožení ze strany obchodníků s lidmi. Úřady a pracovníci táborů totiž čelí nekontrolovanému přílivu dalších migrantů.

„Většina z nich nemá peníze, jídlo, pitnou vodu nebo přístřeší a nemluví (stejným) jazykem... zůstávají proto napospas komukoliv, kdo jim nabídne pomoc a mohou se tak stát oběťmi obchodu s lidmi," uvedl mluvčí regionální pobočky Mezinárodní organizace pro migraci Chris Lom.

Klíčová je podle Loma vysoce funkční správa uprchlických táborů. „My jako humanitární agentury jsme v současné době velmi daleko od toho, abychom mohly zajistit (vše potřebné) vzhledem k počtu a rychlosti, s jakou přicházejí další lidé," dodal.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Arcibiskup z pedofilní kauzy se vyhnul věznici, trest si odpyká v pohodlí

14.08.2018 07:56 Melbourne - Bývalý australský arcibiskup Philip Wilson (67), který byl odsouzen na jeden rok v…

Ulice jsou plné mrtvol. Tálibán devastuje město Ghazní, vláda je bezradná

13.08.2018 16:09 Aktualizováno Kábul - Do afghánského města Ghazní, na které v noci na pátek zaútočil Tálibán, byly dnes poslány…

V pákistánském dole vybuchl metan. Počet obětí roste, několik horníků se…

13.08.2018 15:45 Kvéta - V uhelném dole u pákistánského města Kvéta v sobotu explodoval metan. Počet mrtvých horníků…

KLDR a Jižní Korea se dohodly na dalším summitu, bude v Pchjongjangu

13.08.2018 12:21 Aktualizováno Soul - Další summit KLDR a Jižní Koreje se uskuteční v září v Pchjongjangu. Severokorejský diktátor…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama