Barma prý páchá na Rohinzích zločiny proti lidskosti. Jsou nutné sankce, žádá HRW

Rangún - Násilnosti v Arakanském státě přinutily od 25. srpna k útěku z převážně buddhistické Barmy do sousedního Bangladéše 480 tisíc Rohingů, 60 procent z nich jsou přitom děti. Podle Human Rights Watch (HRW) se Barma na muslimské menšině dopouští zločinů proti lidskosti. Radu bezpečnosti OSN by proto na Barmu měla dle aktivistů uvalit sankce.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Rohingští uprchlíci krátce po příchodu do Bangladéše

Barmská vláda obvinění z útlaku muslimské menšiny trvale popírá. Vládní jednotky prý v regionu bojují pouze s teroristy.

Z analýz satelitních snímků a průzkumu organizace HRW vyplývá, že v regionu dochází k násilným deportacím, vraždám a pokusům o vraždy, znásilňování a pronásledování.

"Připojení právního označení k ohavným činům... se může zdát bezvýznamné... avšak celosvětové přiznání, že se jedná o zločiny proti lidskosti, by mělo přimět OSN a ostatní státy k jednání," uvedl ředitel organizace James Ross. HRW vyzvala Radu bezpečnosti OSN, aby proti Barmě zavedla sankce a embargo na vývoz zbraní do této země. 

Násilí v Arakanském státě a odchod uprchlíků je zatím největší krizí, které vláda nositelky Nobelové ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij od svého loňského nástupu k moci čelila.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Arcibiskup z pedofilní kauzy se vyhnul věznici, trest si odpyká v pohodlí

14.08.2018 07:56 Melbourne - Bývalý australský arcibiskup Philip Wilson (67), který byl odsouzen na jeden rok v…

Ulice jsou plné mrtvol. Tálibán devastuje město Ghazní, vláda je bezradná

13.08.2018 16:09 Aktualizováno Kábul - Do afghánského města Ghazní, na které v noci na pátek zaútočil Tálibán, byly dnes poslány…

V pákistánském dole vybuchl metan. Počet obětí roste, několik horníků se…

13.08.2018 15:45 Kvéta - V uhelném dole u pákistánského města Kvéta v sobotu explodoval metan. Počet mrtvých horníků…

KLDR a Jižní Korea se dohodly na dalším summitu, bude v Pchjongjangu

13.08.2018 12:21 Aktualizováno Soul - Další summit KLDR a Jižní Koreje se uskuteční v září v Pchjongjangu. Severokorejský diktátor…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama