Tálibán v noci podnikl sérii útoků proti policii. Desítky mrtvých na obou stranách

Kábul - Při sérii útoků na téměř dvě desítky policejních stanovišť v afghánských provinciích Kandahár a Faráh přišlo v noci na dnešek o život 36 příslušníků bezpečnostních sil, dalších nejméně 15 jich bylo zraněno. Oznámily to místní úřady. Tálibán na internetu uvedl, že zabil 43 policistů a zničil 13 obrněných vozidel. Počty mrtvých udávané islamisty však často bývají přemrštěné.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Taliban, Afghánistán

Při přestřelce mezi příslušníky Tálibánu a policií v jihoafghánském Kandaháru podle afghánských úřadů zahynulo rovněž 45 radikálů a 35 jich bylo zraněno. Žádného stanoviště se Tálibán nezmocnil.

"Naše síly odolávaly do příchodu posil," řekl policejní mluvčí Zía Durrání s tím, že se policii s podporou letectva podařilo Tálibán porazit. Podle mluvčího guvernéra provincie trvaly boje šest hodin.

Další dva útoky podnikli radikálové v provincii Faráh sousedící s Íránem. Mluvčí tamního guvernéra uvedl, že při nich zahynulo devět vojáků a nejméně tři civilisté. "Okolnosti naznačují, že bojovníci Tálibánu mohli použít přístroje na noční vidění k tomu, aby se přiblížili a překvapili naše jednotky, byli však zpozorováni dříve, něž se dostali ke stanovištím, a utrpěli ztráty," řekl agentuře AFP Násir Mehrí.

Podle americké armády má afghánská vláda pod kontrolou méně než dvě třetiny země. Zbytek ovládá Tálibán a další ozbrojené skupiny. V době vrcholného nasazení v roce 2011 působilo v Afghánistánu přes 110.000 vojáků NATO. Přímé bojové operace jednotek USA a NATO byly ukončeny v roce 2014 a jejich role se nyní soustřeďuje na podporu a výcvik afghánské armády v boji proti terorismu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indonésii trápí kvůli fotbalu bizarní problém

21.07.2018 09:02 Jakarta - Nečekaný dopad měl v Indonésii nedávný světový šampionát ve fotbale.

Amerika ohrožuje svět? Na poplach bije i Japonsko

21.07.2018 08:39 Tokio - Japonský premiér Šinzó Abe varoval Spojené státy, že nová cla na dovoz automobilů by…

KLDR vyhrožuje blokádou setkání rodin rozdělených korejskou válkou

20.07.2018 19:02 Pchjongjang/Soul - K srpnovému setkání členů rodin, které rozdělila korejská válka z let 1950-1953,…

Zfilmování dramatu z jeskyně? Thajsko chce být manažerem zachráněných…

20.07.2018 16:39 Bangkok - Ihned po záchraně dvanácti chlapců a jejich trenéra z jeskyně Tham Luang na severu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama