V Melbourne hrozil silvestrovský masakr, terorista chtěl střílet do davu

Melbourne - Australská policie zatkla muže, který plánoval střílet do davu při oslavách Nového roku na náměstí v Melbourne. Komplice neměl, podle policie již žádné nebezpečí nehrozí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Australský občan se somálskými rodiči Ali Ali, kterému je kolem 20 let, se kvůli chystanému atentátu pokoušel získat automatickou zbraň, ale to se mu nepodařilo. Na internetu si stáhl manuál, v němž Al-Káida radí, jak spáchat teroristický útok a jak používat zbraně. Dotyčný prý rovněž sympatizoval s IS. Zatčen byl v Werribee na předměstí Melbourne. Policisté ho sledovali od ledna.

Mladík už je 74. člověkem, který byl od roku 2014, kdy australské úřady zvýšily výstrahu teroristické hrozby na stav "útok pravděpodobný", zadržen pro podezření z teroristické činnosti.

Zástupce policejního komisaře státu Viktorie Shane Patton uvedl, že Ali "projevil záměr zabít při střelbě co nejvíc lidí". Na místě, kde plánoval spáchat útok, se loni novoročních oslav zúčastnilo asi 500.000 lidí.

Ali byl dnes před soudem obviněn z přípravy teroristického útoku a ze shromažďování dokumentů s cílem spáchat teroristický útok. Hrozí mu doživotí.

Ministr spravedlnosti Michael Keenan vyzval občany, aby pokračovali ve svém běžném životě, zvlášť během novoročních oslav ale musejí očekávat zpřísněná bezpečnostní opatření. "Cílem těchto teroristů je zasévat strach a zastrašovat, ale Australané by měli pokračovat ve svých běžných aktivitách. Vláda spolupracuje s bezpečnostními službami, aby zajistila bezpečí občanů," dodal.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonsko drtí počasí. Záplavy vystřídala vedra, umírají desítky lidí

21.07.2018 19:35 Tokio - Současná vlna veder v Japonsku má na svědomí už 30 lidských životů.

Indonésii trápí kvůli fotbalu bizarní problém

21.07.2018 09:02 Jakarta - Nečekaný dopad měl v Indonésii nedávný světový šampionát ve fotbale.

Amerika ohrožuje svět? Na poplach bije i Japonsko

21.07.2018 08:39 Tokio - Japonský premiér Šinzó Abe varoval Spojené státy, že nová cla na dovoz automobilů by…

KLDR vyhrožuje blokádou setkání rodin rozdělených korejskou válkou

20.07.2018 19:02 Pchjongjang/Soul - K srpnovému setkání členů rodin, které rozdělila korejská válka z let 1950-1953,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama