Zničíme Severní Koreu, máme na to miliony dolarů, vyhrožuje Soul

Soul - Jižní Korea plánuje definitivně zničit severokorejského vůdce Kim Čong-una a místní politický systém. Hodlá na to vyhradit finanční prostředky, které by měly přesáhnout hranici 20 milionů dolarů. Jakým způsobem bude při této misi postupovat? Odpověď přinesla zpráva ruského deníku Kommersant.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Severní Korea

Podle ruského listu Kommersant připravuje jihokorejská vláda zvláštní komando, které bude mít za úkol jedinou věc - likvidaci severokorejského diktátora Kim Čong-una. Vychází to z jihokorejského rozpočtu na rok 2018.

Vláda Jižní Koreje prostřednictvím plánovaného rozpočtu ministerstva obrany vzkázala, že 340 milionů vonů (v přepočtu zhruba 6,5 milionů korun) bude vyhrazeno na "vycvičení a vybavení tisícičlenné skupiny, jejímž úkolem bude zničit severokorejskou vládu".

Předpokládá se, že komando bude vycvičeno po vzoru americké zvláštní skupiny SEAL Team Six, která v roce 2011 organizovala velikou akci, ve níž byl zabit terorista Usáma bin-Ládin.

Speciální jednotky budou mít k dispozici tzv. "bezpilotní sebevražedné letouny", průzkumné drony nebo moderní granátomety. Existují také plány na modernizaci a vylepšení americké transportní helikoptéry Ch-47 Chinook. Ta bude mít za úkol dostat komando nepozorovaně na území Severní Koreje.

Jihokorejská vláda počítá s tím, že v průběhu času se mohou výdaje na tuto misi vyšplhat až na 26 miliard vonů, což je v přepočtu asi 0,5 miliardy korun.

Připomeňme, že Severní Korea dnes ráno oznámila světu, že "válka je nevyhnutelná" a jedinou otázkou je, kdy propukne. Vinu za tuto situaci podle Severokorejců nesou i společné manévry Spojených států a Jižní Koreje. Pchjongjang také oznámil, že nechtějí válku, ale rozhodně se jí nebudou bránit.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nechutný obchod s dělohami: Policie osvobodila 33 žen těhotných pro čínské…

23.06.2018 09:24 Phnompenh - Při policejní razii v kambodžské metropoli bylo nalezeno 33 žen těhotných pro čínské…

Zemřel jihokorejský expremiér, zakladatel obávané tajné služby

23.06.2018 09:18 Soul - Ve věku 92 let zemřel bývalý jihokorejský premiér a zakladatel tamní kdysi obávané státní…

Pentagon zrušil další vojenské manévry s Jižní Koreou

23.06.2018 08:04 Soul/Washington - Pentagon v pátek oznámil, že USA a Jižní Korea na blíže neurčenou dobu zruší tři…

Koreje kývly na další setkání rozdělených rodin, šťastlivci pojedou do…

22.06.2018 13:53 Soul - V týdnu od 20. do 26 srpna se mají v severokorejském pohraničním letovisku v Diamantových…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama