Kampaň #MeToo už je v Číně. Univerzita propustila profesora, prý obtěžoval studentky

Peking - Kampaň #MeToo (Já také) už pronikla i do Číny. Tamní prestižní univerzita Pej-chang (Beihang University) propustila profesora Čchen Siao-wua, jehož šest žen nařklo ze sexuálního obtěžování.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Čína

Iniciátorka obvinění Luo Si-si, která nyní působí ve Spojených státech, nařkla profesora v blogovém příspěvku zveřejněném 1. ledna. Tomu se okamžitě dostalo v Číně obrovské pozornosti a následovala obvinění od dalších nejméně pěti žen.

Čchen údajně nalákal před 13 lety Luo do domu své sestry, kde tehdejší studentce činil nechtěné sexuální návrhy, s čímž prý přestal, až když se dívka rozbrečela a řekla mu, že je panna.

Univerzita Pej-chang po vyšetření obvinění ve čtvrtek na sociální síti Weibo uvedla, že profesor se dopustil "sexuálně obtěžujícího chování", čímž porušil profesní etiku. Jeho činy mají podle univerzity "odporný dopad na společnost".

Jde přitom o uznávaného akademika a jednoho z mála členů grantového programu pojmenovaného po řece Jang-c'-ťiang, přičemž zařazení do programu představuje jedno z největších uznání čínského ministerstva školství. Podle zdrojů AP má Čchen doktorát a několik dalších vyznamenání v oboru počítačového inženýrství.

"Morálka a schopnosti jsou úzce spojeny; činy a nadání jdou ruku v ruce. Takové jsou požadavky hodnot univerzity Pej-chang a škola uplatňuje nulovou toleranci při porušení profesní etiky," uvedla po propuštění profesora pekingská univerzita.

Luo rozhodnutí instituce přijala s nadšením a označila jej za "vítězství v počáteční fázi". "Ženy, které se probudily, dokážou ještě více! Vlídnost a odvaha jsou našimi nejkrásnějšími projevy," napsala na Weibo. K prolomení mlčení o svých zkušenostech ji prý přiměl rozmach kampaně #MeToo.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Nikaragui vypukla občanská válka. Armáda útočí na město Masaya, baštu…

17.07.2018 20:05 Managua - Situace v Nikaragui přerůstá v otevřenou občanskou válku. Armáda, policie a polovojenské…

KLDR zůstává světovým nepřítelem? Tři hlavní důvody, proč veškeré snahy o…

17.07.2018 18:14 Washington, D. C./Pchjongjang - Existují naděje, že by se definitivně zlepšily diplomatické vztahy…

Krvavé tažení proti drogám. V Bangladéši bylo zabito už 200 lidí, tisíce…

17.07.2018 13:30 Dháka - "Válka proti drogám" si v Bangladéši vyžádala za dva měsíce již 200 mrtvých a zatčeno bylo…

Byl to nejnebezpečnější zážitek v mém životě, říká potápěč z Thajska.…

17.07.2018 09:20 Thajsko - Potápěči, kteří se podíleli na záchraně thajských chlapců a jejich trenéra za zaplavené…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama