Barmská policie střílela ostrými do davu buddhistů, sedm mrtvých

Rangún - Barmská policie v Arakanském státě dnes střílela do davu buddhistů, který se snažil získat kontrolu nad místním úřadem. Zemřelo sedm lidí a dalších 13 utrpělo zranění.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Barma, ilustrační foto

Buddhisté si chtěli ve starobylém městě Myauk připomenout výročí zániku mocného buddhistického arakanského království poté, co ho před více než 200 lety dobyly barmské síly. Úřady ale odmítly akci povolit.

V úterý večer prošel ulicemi Myauku protestní pochod, který přerostl v násilnosti. Na 4000 účastníků se nakonec shromáždilo před sídlem místní vlády a zaútočilo na budovu a na policisty.

"Sedm osob přišlo o život a dalších třináct bylo zraněno ve městě Myauk na západě země," uvedl mluvčí policie s tím, že dav dostal rozkaz protest rozpustit a policie vypálila do vzduchu několik výstražných ran slepými náboji. Vzhledem k tomu, že protestující na výstrahu nereagovali, bezpečnostní složky proti nim následně použily ostré náboje.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že se v souvislosti s neklidnou situací v Arakanském státě (Rakhine State) objevily výhrůžky teroristickými útoky ve velkých městech Myanmaru (Nay Pyi Taw, Yangon, Mandalay a Mawlamyine).

"V tomto kontextu doporučujeme, aby čeští občané při návštěvě Myanmaru (Barmy) dbali zvýšené ostražitosti, vyhýbali se shromážděním velkého počtu osob, dbali pokynů místních bezpečnostních složek a omezili návštěvy velkých obchodních center v uvedených městech," upozornilo MZV ČR na svém webu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojenská dominance Ruska ve světě? Moskva má další úlovek na úkor USA

14.08.2018 22:05 Aktualizováno Islámábád/Moskva/Washington - Rusko se v posledních letech snaží stát jedním z klíčových hráčů na…

Tálibán obsadil část vojenské základny, zmocnil se vozů Humvee. Pokračuje…

14.08.2018 13:14 Aktualizováno Kábul - Tálibán obsadil velkou část vojenské základny Čanajíha v severoafghánské provincii Farjáb.…

Krejčířovi propašovali do vězení mobil, poskytl rádiu nepovolený rozhovor…

14.08.2018 11:04 Johannesburg - Uprchlý Čech Radovan Krejčíř poskytl z vězeňské cely v JAR pomocí propašovaného…

Černý pasažér, nebo sebevražda? Francie zahájí své vyšetřování letu MH370

14.08.2018 08:42 Kuala Lumpur - Vyšetřovatelé nejsou schopni určit příčinu zmizení letadla společnosti Malaysia…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama