Na hotel v Kábulu zaútočili ozbrojenci, střílejí do hostů. Zachraňte nás, prosí lidé uvěznění v pokojích

Kábul - Na hotel Intercontinental v afghánské metropoli dnes zaútočili ozbrojenci. Podle některých médií zemřelo nejméně 15 lidí, další píší o 35 mrtvých a zraněných. Informace ale zatím úřady nepotvrdily.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Islamisté, ilustrační fotografie

Útok začal kolem 21:00 místního času (kolem 17:30 SEČ). Mezi útočníky jsou údajně i sebevražední atentátníci. Podle médií byli útočníci nejméně tři, pravděpodobně čtyři. 

Podle nejmenovaného afghánského představitele, kterého citovala agentura AFP, ozbrojenci "střílejí na hosty". Ozbrojence se snaží zastavit speciální jednotky.

Afghánská zpravodajská agentura TOLO uvádí, že policejní zdroje potvrdily, že útočníci drží rukojmí. Mluvčí ministerstva vnitra podle Najib Danish také uvedl, že jeden z útočníků už byl zastřelen. 

Novinář Bilal Sarwary pro Sky News řekl: "Některé místní televizní stanice hlásí, že byly slyšet dva hlasité výbuchy."

Agentura AFP cituje hosty, kteří uvedli, že se lidé schovávají ve svých pokojích. "Nevím, jestli jsou útočníci v hotelu, ale slyším střelbu někde v prvním patře," řekl jeden z hostů. "Ukrýváme se v našich pokojích. Prosíme bezpečnostní síly, aby nás co nejdříve zachránily, než nás najdou a zabijí."

Přepadený hotel je určen pro různé akce včetně konferencí, které navštěvují vládní úředníci. Je jedním ze dvou hlavních hotelů v Kábulu, uvádí server The Independent. Podle některých informací se v hotelu v době útoku konala konference o informačních technologiích, které se účastnili provinční představitelé. V hotelu je údajně ubytováno i několik cizinců.

Hotel Intercontinental, který se nachází na kopci a je přísně střežen, se stal terčem útoku ozbrojenců z hnutí Taliban už v roce 2011. Tehdy zahynulo 21 lidí včetně devíti útočníků.

Americká ambasáda v afghánské metropoli již ve čtvrtek vydala varování pro americké občany. "Dostali se k nám informace, že extremistické skupiny nejspíš plánují útok proti hotelům v Kábulu," uvedlo tehdy velvyslanectví.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jih Indie dál pustoší monzuny. Srovka mrtvých, 150 tisíc lidí bez domova

16.08.2018 20:45 Aktualizováno Dillí - Při záplavách a sesuvech půdy na jihu Indie způsobených monzunovými dešti zahynulo už více…

KLDR chce opravdu nastolit světový mír? Diktátor Kim stojí před těžkou…

16.08.2018 18:17 Aktualizováno Když se podíváme do historie, tak zjistíme, že téměř veškerá jednání mezi americkou diplomacií a…

Studenty v Kábulu dal povraždit Islámský stát, 34 mrtvých. Je hlášen další…

16.08.2018 12:18 Aktualizováno Kábul - Středeční sebevražedný atentát v Kábulu si vyžádala 34 mrtvých a 54 zraněných, Původně se…

Vražda Kimova bratra? Proces se protáhne, rozhodnutí soudu zaskočilo…

16.08.2018 08:42 Kuala Lumpur - Soud v Malajsii si vyslechne obhajobu dvou žen, které čelí obvinění z vraždy Kim…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama