Naše jaderná síla je zničující, zastavíme každý útok, chvástá se Severní Korea

Pchjongjang - Severní Korea dnes znovu na sebe upozornila. Podle její vlády dnes asijský stát disponuje "mocnými a spolehlivými" jadernými zbraněmi, které odrazí jakýkoli útok. KLDR zároveň obvinila Spojené státy z toho, že v blízkosti severokorejských hranic rozprostírá svoji vojenskou techniku kvůli blížící se olympiádě v Pchjongčchangu. O severokorejském prohlášení informovala agentura Tanjug.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Test severokorejské rakety

"Americké zbraně v blízkosti naší země jsou nebezpečným činem, který ničí pozitivní atmosféru ve vztahu mezi oběma Koreami. Mohl by způsobit opětovné vyhrocení dialogu," řekl severokorejský ambasador v OSN Han Te-song.

Americký vyslanec v otázkách jaderného odzbrojení Robert Wood na to odvětil, že Spojené státy neuznají Severní Koreu jako jadernou velmoc. "Pokud se chce Severní Korea vrátit do slušného mezinárodního společenství, musí vědět, co by měla udělat - podniknout nezbytné kroky k denuklarizaci Korejského poloostrova," řekl Wood.

V CIA se domnívají, že severokorejský raketový program není určen jen k obraně, ale i k útoku. Mike Pompeo, ředitel vyšetřovací organizace, očekává, že se KLDR pokusí vyvinout další rakety s ještě delším doletem.

Ředitel CIA upozornil na to, že se Severní Korea "přibližuje" schopnosti ohrozit Američany jaderným útokem. Zároveň uvedl, že podle organizace bude Kim Čong-un i nadále hledat záminku pro to, aby mohl vyhrožovat jaderným útokem.

Podle Pompea nejde jen o to, že se Kim chce udržet u moci. Jadernou hrozbu by mohl vytáhnout i jako zastrašovací metodu, na základě které bude chtít sjednotit Korejský poloostrov a nastolit tam svůj režim.

Pompeo si však nemyslí, že severokorejský útok hrozí v blízké budoucnosti. Zároveň se snažil přesvědčit, že prezident Spojených států Donald Trump udělá vše pro to, aby k válce nedošlo.

"Vláda Spojených států investuje mnoho úsilí, aby se zajistilo, že se Američané nebudou cítit ohroženi. Je naší povinností najít vždy ta řešení, která budou ku prospěchu americkému lidu," prohlásil ředitel CIA.

Prezident Donald Trump je podle Pompeových slov připraven k diplomatickému řešení krize, CIA se však snaží vidět i další možnosti. Největší hrozbou je nyní podle vyšetřovací agentury to, že by se jaderné zbraně mohly rozšířit do jiných zemí.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nechutný obchod s dělohami: Policie osvobodila 33 žen těhotných pro čínské…

23.06.2018 09:24 Phnompenh - Při policejní razii v kambodžské metropoli bylo nalezeno 33 žen těhotných pro čínské…

Zemřel jihokorejský expremiér, zakladatel obávané tajné služby

23.06.2018 09:18 Soul - Ve věku 92 let zemřel bývalý jihokorejský premiér a zakladatel tamní kdysi obávané státní…

Pentagon zrušil další vojenské manévry s Jižní Koreou

23.06.2018 08:04 Soul/Washington - Pentagon v pátek oznámil, že USA a Jižní Korea na blíže neurčenou dobu zruší tři…

Koreje kývly na další setkání rozdělených rodin, šťastlivci pojedou do…

22.06.2018 13:53 Soul - V týdnu od 20. do 26 srpna se mají v severokorejském pohraničním letovisku v Diamantových…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama