V Barmě bylo objeveno pět hromadných hrobů

Cox's Bázár (Bangladéš) - V jedné z barmských vesnic ze zřejmě nachází pět dosud nezaznamenaných hromadných hrobů. Píše o tom agentura AP, která se odvolává na svědectví mnoha uprchlíků.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Podmínky v táboře Kutopalong v Bangladéši jsou tristní. Je přeplněn, chybí čistá voda a děti jsou často nemocné nebo podvyživené. (Foto: Mohammad Ghannam)

Existenci hrobů potvrdily více než dvě desítky přeživších v uprchlickém táboře Balukhálí, nedaleko Cox's Bázáru, v rozhovorech i na časově označených videonahrávkách v mobilních telefonech.

Barmská vláda, která soustavně masakry civilistů popírá, nedávno přiznala zavraždění deseti "teroristů". Reportáž AP však ukazuje na systematické vraždění muslimských Rohingů barmskou armádou, což naznačuje přítomnost mnohem více hrobů s mnoha těly.

Převážně buddhistická Barma neuznává Rohingy jako etnikum. Považuje je za nelegální přistěhovalce z Bangladéše. Upírá jim i základní lidská práva.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KLDR a Jižní Korea si plácly: Sportovci nastoupí na Asijských hrách spolu

18.06.2018 13:28 Aktualizováno Soul - Severní a Jižní Korea se dnes dohodly, že jejich sportovci nastoupí při zahajovacím…

Silné zemětřesení udeřilo v Japonsku. Nejméně tři mrtví, přes 300 zraněných

18.06.2018 12:49 Aktualizováno Tokio - Západojaponskou prefekturu Ósaka zasáhlo dnes ráno silné zemětřesení, které si vyžádalo…

Příměří vypršelo, Tálibán rozjel v Afghánistánu novou vlnu teroru

18.06.2018 11:50 Kábul - Islamisté z Tálibánu obnovili boj ihned po vypršení třídenního příměří. Při sérii útoků v…

Jižní Korea a USA prý ruší společné manévry

17.06.2018 09:02 Soul - Jižní Korea a Spojené státy prý v příštím týdnu oznámí, že ruší velká společná vojenská…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama