Barma popřela hromadné hroby v Arakanském státě

Rangún - Barma dnes popřela existenci hromadných hrobů v Arakanském státě na severu země. Reagoval tím na zprávu agentury AP, jež ve čtvrtek informovala o více jak pěti masových hrobech ve vesnici Gu Dar Pyijn.

Přidejte svůj názor

Barma, ilustrační foto

Agentura se o nich se dozvěděla od přeživších uprchlíků v bangladéšském uprchlickém táboře Balukhálí a jejich existenci potvrzují i časově označené videonahrávky v mobilních telefonech. Z Aranského státu kvůli represím armády od srpna uteklo téměř 690.000 muslimských Rohingů.

Barmský informační výbor, který spadá pod úřad barmské civilní vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij, na facebooku uvedl, že místní úřady a zástupci bezpečnostních složek zformovali "pozemní tým", který záležitost prošetřil.

"Pozemní tým ohledal místo, kde jsou podle agentury AP těla pohřbena, a zjistil, že zpráva není pravdivá," uvedl výbor. "Tým mluvil s radou starších i vesničany, kteří na otázku, zda tu došlo k masovému vraždění, odpověděli, že nikoli," stojí dále v prohlášení.

Dva vesničané, s nimiž se agentura Reuters spojila telefonicky, s vládním prohlášením nesouhlasí a tvrdí, že hromadné hroby ve vesnici jsou.

První z nich uvedl, že obyvatelé vesnice na otázky vládních vyslanců ze strachu odpověděli, že neví, kolik lidí bylo zabito a kdo jim domy zapálil. Řekli jim ale o hromadných hrobech.

Témata: barma | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojenská dominance Ruska ve světě? Moskva má další úlovek na úkor USA

14.08.2018 22:05 Aktualizováno Islámábád/Moskva/Washington - Rusko se v posledních letech snaží stát jedním z klíčových hráčů na…

Tálibán obsadil část vojenské základny, zmocnil se vozů Humvee. Pokračuje…

14.08.2018 13:14 Aktualizováno Kábul - Tálibán obsadil velkou část vojenské základny Čanajíha v severoafghánské provincii Farjáb.…

Krejčířovi propašovali do vězení mobil, poskytl rádiu nepovolený rozhovor…

14.08.2018 11:04 Johannesburg - Uprchlý Čech Radovan Krejčíř poskytl z vězeňské cely v JAR pomocí propašovaného…

Černý pasažér, nebo sebevražda? Francie zahájí své vyšetřování letu MH370

14.08.2018 08:42 Kuala Lumpur - Vyšetřovatelé nejsou schopni určit příčinu zmizení letadla společnosti Malaysia…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama