Bída, negramotnost, alkoholismus. Austrálii se nedaří zlepšit život původních obyvatel

Sydney - Mezi 23 miliony obyvatel Austrálie je zhruba 700.000 domorodců. Představují sociálně nejslabší část obyvatelstva. Trápí je chudoba, alkoholismus, vysoká dětská úmrtnost či negramotnost. Vláda slíbila nápravu, kýžené výsledky se ale nedostavily.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Austrálie

Desátá výroční zpráva s názvem Closing the Gap (Uzavírání propasti) uvádí, že kabinet nedokáže plnit čtyři ze sedmi opatření ke zlepšení kvality života Austrálců, včetně opatření ke zvýšení gramotnosti domorodých studentů. To je také důvodem vysoké nezaměstnanosti domorodců.

Vláda zaostává i ve snaze snížit rozdíl deseti let ve střední délce života mezi domorodým obyvatelstvem a Australany do roku 2031.

Podle expremiéra Kevina Rudda, jehož vláda se před deseti lety zavázala ke zlepšení kvality života domorodců, je na vině pomalého procesu nedostatek peněz a skryté škrty v netransparentním vládním rozpočtu. Současný premiér Malcolm Turnbull to však odmítá. Ruddovu vládu naopak kritizuje za to, že při stanovení cílů nedostatečně jednala s lídry domorodého obyvatelstva.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojenská dominance Ruska ve světě? Moskva má další úlovek na úkor USA

14.08.2018 22:05 Aktualizováno Islámábád/Moskva/Washington - Rusko se v posledních letech snaží stát jedním z klíčových hráčů na…

Tálibán obsadil část vojenské základny, zmocnil se vozů Humvee. Pokračuje…

14.08.2018 13:14 Aktualizováno Kábul - Tálibán obsadil velkou část vojenské základny Čanajíha v severoafghánské provincii Farjáb.…

Krejčířovi propašovali do vězení mobil, poskytl rádiu nepovolený rozhovor…

14.08.2018 11:04 Johannesburg - Uprchlý Čech Radovan Krejčíř poskytl z vězeňské cely v JAR pomocí propašovaného…

Černý pasažér, nebo sebevražda? Francie zahájí své vyšetřování letu MH370

14.08.2018 08:42 Kuala Lumpur - Vyšetřovatelé nejsou schopni určit příčinu zmizení letadla společnosti Malaysia…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama