Jak si ulevit od stresu? Finští sportovci mají unikátní metodu

Pchjongčchang - Už třetí olympijské hry po sobě využívají členové finské výpravy k úlevě od předzávodního napětí neobvyklou činnost.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea

Místo knížek či herních konzolí se zhruba padesátka Finů v Pchjongčchangu věnuje ve volném čase v olympijské vesnici pletení.

"Už je z toho takové moje hobby," řekl s úsměvem trenér snowboardistů Antti Koskinen, když předstoupil s pletacími jehlicemi v rukou před novináře. "Teda, dělám to každé čtyři roky. Je to hezká finská záležitost, lepší než marnit čas nějakým tlacháním," dodal Koskinen.

Činnosti, při které si lidé spíše představí babičku v houpacím křesle než profesionální sportovce, se podle něj věnuje zhruba polovina ze 102 finských olympioniků v Koreji.

Finové začali s unikátní metodou na uklidnění na zimních hrách v Soči před čtyřmi lety. Pletli tam šálu, v čemž poté pokračovali jejich kolegové na letních hrách v Riu de Janeiro.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jih Indie dál pustoší monzuny. Srovka mrtvých, 150 tisíc lidí bez domova

16.08.2018 20:45 Aktualizováno Dillí - Při záplavách a sesuvech půdy na jihu Indie způsobených monzunovými dešti zahynulo už více…

KLDR chce opravdu nastolit světový mír? Diktátor Kim stojí před těžkou…

16.08.2018 18:17 Aktualizováno Když se podíváme do historie, tak zjistíme, že téměř veškerá jednání mezi americkou diplomacií a…

Studenty v Kábulu dal povraždit Islámský stát, 34 mrtvých. Je hlášen další…

16.08.2018 12:18 Aktualizováno Kábul - Středeční sebevražedný atentát v Kábulu si vyžádala 34 mrtvých a 54 zraněných, Původně se…

Vražda Kimova bratra? Proces se protáhne, rozhodnutí soudu zaskočilo…

16.08.2018 08:42 Kuala Lumpur - Soud v Malajsii si vyslechne obhajobu dvou žen, které čelí obvinění z vraždy Kim…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama