Svět se bojí: Skončí olympijští sportovci v gulagu?

Pchjongčchang – Řada sportovců se vrátí z olympijských her zklamaná. Konkurence je veliká a medaile jsou pouze tři. Neúspěšným severokorejským sportovcům ale nehrozí jen slzy a smutek. Mohou totiž putovat rovnou do gulagu. O tématu informuje americká televize Fox News.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Kim Čong-un

Zdá se, že severokorejští olympionici domů žádný cenný kov nepřivezou. A to by se jim mohlo vymstít. V roce 1966 totiž byli tamní fotbalisté za prohru na fotbalovém mistrovství světa odesláni do gulagu. Severokorejci mají na olympijských hrách celkem 22 sportovců.

Ti teď zřejmě doufají, že je nečeká stejný osud jako již zmíněné fotbalisty. Ti byli dle svědků viděni například v koncentračním táboře Yodok. Důvodem jejich uvěznění byla prohra 3:5 s Portugalskem. Případy sportovců potrestaných za „špatnou reprezentaci“ ale nenajdeme jen v dalekých 60. letech.


Severokorejští fotbalisté, jež se účastnili mistrovství světa v roce 2010, se údajně po svém návratu do vlasti museli účastnit „školení“, na němž vysvětlovali důvody, proč ani jednou nevyhráli. Podle úřadů tím totiž zradili důvěru lidu.

Otázkou je, jaký bude osud letošních reprezentantů. Současný severokorejský vůdce Kim Čong-un totiž velmi touží po sportovních úspěších a v posledních letech nařídil značné investice s cílem zlepšit tréninkové areály v zemi. Zdá se, že ty teď přijdou vniveč.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KLDR a Jižní Korea si plácly: Sportovci nastoupí na Asijských hrách spolu

18.06.2018 13:28 Aktualizováno Soul - Severní a Jižní Korea se dnes dohodly, že jejich sportovci nastoupí při zahajovacím…

Silné zemětřesení udeřilo v Japonsku. Nejméně tři mrtví, přes 300 zraněných

18.06.2018 12:49 Aktualizováno Tokio - Západojaponskou prefekturu Ósaka zasáhlo dnes ráno silné zemětřesení, které si vyžádalo…

Příměří vypršelo, Tálibán rozjel v Afghánistánu novou vlnu teroru

18.06.2018 11:50 Kábul - Islamisté z Tálibánu obnovili boj ihned po vypršení třídenního příměří. Při sérii útoků v…

Jižní Korea a USA prý ruší společné manévry

17.06.2018 09:02 Soul - Jižní Korea a Spojené státy prý v příštím týdnu oznámí, že ruší velká společná vojenská…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama