Další zlatá medaile pro Česko na ZOH! V čem jsme nejlepší?

Kangnung - Česká republika si veze z dějiště Zimních olympijských her další zlatou medaili. Tentokrát se však o ni nepostaral nikdo ze sportovců, nýbrž Český olympijský dům, který byl vyhodnocen jako nejlepší ze všech.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea

Olympijské domy hodnotili redaktoři z listu The Boston Globe, kteří ochutnali české pivo, guláš nebo párek. Podle jídla a atmosféry se redaktoři rozhodli udělit zlatou medaili právě Českému olympijskému domu, který zvítězil před druhým Švýcarskem a třetí domácí Jižní Koreou. 

Dům byl postaven hned naproti olympijské vesnici ve městě Kangnung, kde například hrají zápasy čeští hokejisté. V Českém domě se zatím načepovalo 6 tisíc litrů piva, na kterém si pochutnali i zahraniční sportovci,  například bronzová medailistka v jízdě v boulích Kazaška Julija Jevgeněvna Galyševová nebo reprezentant Kanady v krasobruslení Scott Moir, jenž na letošní olympiádě získal dvě zlaté medaile.

"Je to skvělá zpráva - medaile za měsíce příprav, které celému projektu předcházely. Osobně mě to těší moc, jsem ráda za celý tým, který se na každodenním chodu podílí," uvedla pro czechteam.info šéfka Českého domu Blanka Konečná. 

České domy fungují na olympijských hrách už od roku 1992, kdy se olympiáda konala v Barceloně. Domy však nebyly volně přístupné veřejnosti, což se změnilo v roce 2012 v Londýně. 

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KLDR a Jižní Korea si plácly: Sportovci nastoupí na Asijských hrách spolu

18.06.2018 13:28 Aktualizováno Soul - Severní a Jižní Korea se dnes dohodly, že jejich sportovci nastoupí při zahajovacím…

Silné zemětřesení udeřilo v Japonsku. Nejméně tři mrtví, přes 300 zraněných

18.06.2018 12:49 Aktualizováno Tokio - Západojaponskou prefekturu Ósaka zasáhlo dnes ráno silné zemětřesení, které si vyžádalo…

Příměří vypršelo, Tálibán rozjel v Afghánistánu novou vlnu teroru

18.06.2018 11:50 Kábul - Islamisté z Tálibánu obnovili boj ihned po vypršení třídenního příměří. Při sérii útoků v…

Jižní Korea a USA prý ruší společné manévry

17.06.2018 09:02 Soul - Jižní Korea a Spojené státy prý v příštím týdnu oznámí, že ruší velká společná vojenská…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama