Z útoku na Tálibán je masakr civilistů. Afghánské letectvo zabilo až 50 nevinných

Kábul - Při pondělním náletu afghánské armády na shromáždění příslušníků Tálibánu v severní provincii Kunduz.zřejmě zahynulo až 50 civilistů a dalších 65 lidí utrpělo zranění.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Afghanistán

letecký útok zasáhl náboženskou školu (madrasu) v okrese Daští Arči, v níž bylo v té době 300 civilistů. Afghánská vláda oznámila, že při náletu bylo zabito 15 povstalců z řad Tálibánu a dalších 15 utrpělo zranění.

Kmenový vůdce Hadži Muhammad Naim prohlásil, že po náletu, který zasáhl v pondělí dopoledne madrasu, viděl mnoho mrtvých dětí a pouze čtyři zabité bojovníky Tálibánu. Počet civilních obětí stanovil na 50.

Obyvatelé Daští Arči rovněž hovoří o 50 zabitých civilistech a dalších 150 zraněných. Příbuzní zraněných sdělili, že v době útoku ve škole probíhala absolventská ceremonie.

Agentura AFP citovala dva nejmenované afghánské bezpečnostní zdroje, podle kterých zemřelo 59 lidí. Mezi nimi byly prý převážně děti, z nichž některým bylo pouhých osm let, a také 17 členů Tálibánu.

Afghánská armáda nadále zprávy o civilních obětech odmítá. Armádní činitelé místní televizi TOLO řekli, že útok zasáhl náboženskou školu, v níž se sešlo velké množství bojovníků Tálibánu.

OSN označila incident za "znepokojivý" a na twitteru uvedla, že zahájila vyšetřování. Na místo byl vyslán tým asistenční mise OSN v Afghánistánu (UNAMA).

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřady špatně počítaly mrtvé. Bilance obětí masakru v Kábulu je nižší

16.08.2018 09:00 Kábul - Středeční sebevražedný atentát v Kábulu si vyžádala 34 mrtvých a 54 zraněných, Původně se…

Vražda Kimova bratra? Proces se protáhne, rozhodnutí soudu zaskočilo…

16.08.2018 08:42 Kuala Lumpur - Soud v Malajsii si vyslechne obhajobu dvou žen, které čelí obvinění z vraždy Kim…

V Austrálii běsní desítky lesních požárů, v tuto roční dobu jsou neobvyklé

16.08.2018 08:15 Sydney - V australském státě Nový Jižní Wales zuří desítky lesních požárů. Plameny u jihovýchodního…

Německo deportovalo 46 uprchlíků, byly z toho policejní manévry

15.08.2018 20:14 Aktualizováno Mnichov/Kábul - Německo v úterý večer deportovalo do Afghánistánu dalších 46 uprchlíků. K zajištění…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama