Muž obvinil politika ze znásilnění nezletilé dcery, ochranka ho umučila. Dívka chtěla na problém upozornit zoufalým činem

Lucknov – Jen stěží uvěřitelný případ, který pobouřil celou Indii, se stal ve státě Uttar Pradesh. Muž, který oznámil znásilnění své nezletilé dcery místním politikem z vládnoucí strany, byl jeho ochrankou zbit. Policie místo, aby zasáhla, pouze přihlížela. Nešťastného otce pak ještě zatkla za falešné obvinění ze znásilnění a držení zbraně. Ten ve vazbě zemřel. Znásilněná dcera se na protest proti bezpráví vůči její rodině den před otcovou smrti, pokusila upálit před sídlem premiéra Uttar Pradeshe v Lucknovu, popisují případ India Times.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Prostestující požadovali pro násilníka trest smrti.

Vše začalo vloni 9. června, kdy měli dva muži znásilnit tehdy patnáctiletou dívku. Ta v jednom z nich poznala místního poslance a člena vládnoucí strany  Kuldeep Singh Sengar. Policie však odmítla přijmout hlášení o znásilnění. Vše vyvrcholilo minulé pondělí. Politikův bratr s jeho ochrankou vnikli do domu rodiny.

Manželka utýraného muže vypověděla, „Mě a mladší dcery začali sexuálně obtěžovat. Když se manžel proti tomu ohradil, připoutali ho ke stromu a začali jej bít a řezat nožem.“ K překvapení rodiny, když na místo dorazila policie, muži nepomohla. Strážci zákona počkali, až bratr poslance s mužem skončí a zatkli jej pro pomluvu a podezření z držení nelegální zbraně.

Zoufalá dívka se pokusila na případ svojí rodiny upozornit zoufalým činem. V neděli se pokusila před sídlem premiéra Uttar Pradeshe upálit. Byla však hlídkujícími policisty zachráněna. O den později, tedy toto pondělí, její otec v policejní vazbě zemřel. Podle pitevní zprávy důvodem úmrtí byl „šok z bití a sepse“. Mezitím se na sociálních sítích objevilo video ze zatčení muže z minulého pondělka, na kterém jsou jasně vidět čerstvé jizvy po noži a modřiny po bití. Přesto muži policie po šest dní neposkytla žádnou lékařskou pomoc. Teprve úmrtí muže rozhýbalo státní mašinérii. Zatčeni byli čtyři muži z politikovy ochranky a jeho bratr. Policie zprostila služby šest mužů.  

 Kuldeep Singh Sengar, který za svojí dvacetiletou kariéru v politice vystřídal všechny relevantní politické strany ve státě Uttar Pradesh, mezitím rozdává na všechny strany rozhovory. Tvrdí, že to je spiknutí „lůzy a nižších kast vůči němu“. Ve státě mezitím propukly demonstrace. Se slovy, že je úplně nevinný odmítl podat demisi. Do krize se již zapojili politici na celoindické úrovni včetně premiéra Naréndraha Módího a požadují vyšetření a přísné tresty pro pachatele.  Stát Uttar Pradesh patří k nejchudším oblastem nejen v Indii, ale na celém světě. Obývá jej téměř 200 milionů obyvatel, a je po celé Indii znám jako místo, kde se velmi málo ctí zákony a právo.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indonésii trápí kvůli fotbalu bizarní problém

21.07.2018 09:02 Jakarta - Nečekaný dopad měl v Indonésii nedávný světový šampionát ve fotbale.

Amerika ohrožuje svět? Na poplach bije i Japonsko

21.07.2018 08:39 Tokio - Japonský premiér Šinzó Abe varoval Spojené státy, že nová cla na dovoz automobilů by…

KLDR vyhrožuje blokádou setkání rodin rozdělených korejskou válkou

20.07.2018 19:02 Pchjongjang/Soul - K srpnovému setkání členů rodin, které rozdělila korejská válka z let 1950-1953,…

Zfilmování dramatu z jeskyně? Thajsko chce být manažerem zachráněných…

20.07.2018 16:39 Bangkok - Ihned po záchraně dvanácti chlapců a jejich trenéra z jeskyně Tham Luang na severu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama