Případ znásilnění a vraždy malé muslimky otřásl Indií, začal soud s agresory

Dillí - Osm mužů obviněných v případu znásilňování a vraždy osmileté muslimky z kočovného kmene dnes v indickém městě Kathua poprvé stanulo před soudem. Případ vyvolal minulý týden rozhořčení veřejnosti, když policie zveřejnila detaily činu a závěry vyšetřování, podle nichž byl čin součástí snahy hinduistických pachatelů muslimské obyvatele zastrašit a vyhnat z oblasti na severu Indie.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Mezi obviněnými je čtveřice policistů a správce hinduistického chrámu, informovala agentura AFP. Právě tam muži holčičku údajně na začátku roku týden věznili poté, co ji zajali v lese a omámili drogami. Podle vyšetřovatelů dívku jménem Asifa opakovaně znásilňovali a nakonec ji škrtili a ubili kamenem. Policisté jsou obviněni z maření vyšetřování po přijetí úplatku.

Policejní dokumenty uvádějí, že týrání dívky bylo součástí snahy vyhnat kočovné muslimy z okresu Kathua v regionu Džammú, který je převážně hinduistickou částí jediného indického státu s muslimskou většinou Džammú a Kašmír. Údajní pachatelé patří ke komunitě, která se s kočovníky přela o půdu, a jejich případ podle agentury AFP dokládá atmosféru napětí mezi komunitami v Indii vedené hinduistickými nacionalisty od nástupu premiéra Nárendry Módího v roce 2014.

Podezřelí dnes před soudem vinu odmítli a dožadovali se testu pomocí detektoru lži. Pokračování procesu bylo následně odloženo na 28. dubna. Indická justice se mezitím bude zabývat žádostí právničky zastupující rodinu oběti, aby se soud z bezpečnostních důvodů nekonal ve městě Kathua. Právnička uvedla, že jí bylo před začátkem procesu vyhrožováno znásilněním a smrtí za to, že případ přijala.

Kvůli tomuto i dalším případům sexuálního násilí se o víkendu konaly demonstrace po celé Indii. Podle oficiálních údajů bylo v zemi v roce 2016 nahlášeno 40.000 znásilnění, což je o 60 procent více než o čtyři roky dříve. AFP nicméně uvádí, že toto číslo považují pozorovatelé pouze za špičku ledovce, neboť sexuální násilí v Indii halí silná kultura mlčení. Aktivisté také upozorňují na mnohdy nedostatečné vyšetření těchto činů, a to i v důsledku politických konexí obviněných.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rapper Prakash vraždil ve jménu IS, Turecko ho odmítlo vydat do Austrálie

20.07.2018 09:01 Ankara - Turecko nevydá do Austrálie islámského radikála Neila Prakashe, jemuž ve vlasti hrozí…

Šílený nápad? Město zvažuje vytvoření hřbitova v oceánu

20.07.2018 08:24 Sydney - Město Gold Coast, které leží v australském státě Queensland, se potýká s nedostatkem míst…

Tragická smrt otřásla celou zemí. Chlapec snědl v nemocnici snídani, za…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Frankston - Austrálií otřásla tragická smrt třináctiletého chlapce. Šokující na celé věci je, že…

Moderní otroctví v KLDR? Nadace popsala děsivé poměry ve stalinistické zemi

19.07.2018 16:31 Londýn - Podle londýnské nadace Walk Free Foundation (WFF) má Severní Korea nejvyšší počet…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama