Měl vedle sebe volno v letadle a těšil se na pohodlný let. Ukázalo se ale, že to nebylo dobré znamení

Sydney – Volná řada sedaček v letadle nemusí být vždycky výhra. O tom se přesvědčil reportér webu news.com.au.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Letadla, ilustrační foto

John Burfitt cestoval letecky z Austrálie do Evropy. Očekával jen další dlouhý a rutinní let, kterých již absolvoval desítky. Když nastoupil do letadla a hledal sedačku se svým číslem povšiml si, že řada, v niž má sedět, je úplně prázdná. Nejdříve se zaradoval, že bude mít na dlouhém letu pohodlí.

Následně si ale všiml, že ostatní pasažéři sedí v letadle s nohama skrčenýma pod bradou, jako by se nechtěli dotknou podlahy. Na dotaz proč mu jistá spolucestující odvětila, že v řadě, kam má Burfitt letenku, viděli jiní pasažéři krysu.

„Tam bych si určitě nesedal“ přidal se jiný cestující. Reportér vyrazil do zadní části letadla, kam byli přesazeni pasažéři, jež měli údajnou krysu spatřit. Ti se zrovna hádali se stevardem. Ten se jim snažil vysvětlit, že se jim jenom něco zdálo. Cestující hlasitě křičeli a tvrdili, že přeci nejsou hloupí.

Burfitt zvažoval co dál. Nakonec v něm zvítězila vrozená novinářská zvědavost a usadil se do „krysí“ řady. V jednu chvíli měl sice pocit, že mu něco zavadilo o nohu, bylo to ale jen příruční zavazadlo. Až do konce letu se žádná krysa neobjevila.

Následně se ale začaly šířit zprávy o krysách na letištích. Problémy s hlodavci hlásila například letiště v USA nebo v Indii. Krysy se nejdříve usadí na letištích a posléze si najdou cestu do letadel. Takto pak cestují po světě a ohrožují pasažéry a posádku víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Krysy jednak roznáší celou řadu nemocí. Zároveň existuje riziko, že zatoulaná krysa se někde v útrobách zakousne do kabelu, jež je životně důležitý pro chod letadla. Odborníci tak nebezpečí spojená s cestovatelskými krysami neberou na lehkou váhu.

Nakonec se ukázalo, že hlodavci cestovali i v letadlech, jež létala do Austrálie a z Austrálie. Australané tím byli velmi nepříjemně překvapeni, neboť jejich země má jedny z nejpřísnějších pravidel co se týká hygieny a kontroly letecké přepravy. Krysy je ale dokázaly obejít.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indonésii trápí kvůli fotbalu bizarní problém

21.07.2018 09:02 Jakarta - Nečekaný dopad měl v Indonésii nedávný světový šampionát ve fotbale.

Amerika ohrožuje svět? Na poplach bije i Japonsko

21.07.2018 08:39 Tokio - Japonský premiér Šinzó Abe varoval Spojené státy, že nová cla na dovoz automobilů by…

KLDR vyhrožuje blokádou setkání rodin rozdělených korejskou válkou

20.07.2018 19:02 Pchjongjang/Soul - K srpnovému setkání členů rodin, které rozdělila korejská válka z let 1950-1953,…

Zfilmování dramatu z jeskyně? Thajsko chce být manažerem zachráněných…

20.07.2018 16:39 Bangkok - Ihned po záchraně dvanácti chlapců a jejich trenéra z jeskyně Tham Luang na severu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama