V Indonésii vzplála nová ropná šachta, uhořelo 18 lidí

Jakarta - U nově vyhloubené ropné šachty v indonéské provincii Aceh dnes při požáru uhořelo nejméně 18 lidí. Vyplývá to z nové bilance místních úřadů, které původně mluvily o 11 obětech. Mluvčí agentury pro řešení katastrof řekl, že několik desítek lidí se zranilo a že šachta, u níž začalo hořet krátce po půlnoci místního času, stále hoří.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Od plamenů chytly také domy v okolí a pět jich bylo zničeno. Mluvčí řekl, že ze šachty vyvrtané do hloubky 250 metrů se řinula ropa, kolem níž se shlukli lidé a snažili se ji odčerpávat.

"Vzbudila jsem se, když domem otřásl silný výbuch jako při zemětřesení. Sousedé vyběhli věn, aby se podívali, co se děje, avšak po dalším výbuchu se všichni dali v panice na útěk," řekla šestnáctiletá Riska Sri Maulidyawatiová, která v oblasti bydlí. Pak slyšela lidi volat o pomoc. "Děti plakaly a ženy křičely v panice. Bylo to děsivé," řekla Maulidyawatiová.

Podle místních zástupců se zranilo 40 lidí a ředitel místní nemocnice Edi Gunawan řekl televiznímu štábu, že hospitalizovaní lidé mají popáleniny na 20 až 60 procentech těla. Ti s nejhoršími popáleninami byli převezeni do větší nemocnice.

Provincie Aceh, ležící na severním cípu ostrova Sumatra, má množství ropných rezerv a je tam mnoho nelegálních těžišť, napsala agentura AP. Maulidyawatiová řekla, že do její vesnice několik dní proudili lidé, aby si z nedávno vyvrtané šachty nabrali ropu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tálibán přepadl autobusy, v zajetí skončilo téměř 200 cestujících. Příměří…

20.08.2018 18:38 Aktualizováno Kábul - Tálibán dnes odmítl nabídku afghánské vlády na zahájení příměří. Islamisté přepadli tři…

Totální zkáza Kéraly. Počet mrtvých při povodních přesáhl 400, novou…

20.08.2018 15:37 Dillí - Katastrofální povodně a sesuvy půdy si na jihu Indie vyžádaly už přes 400 mrtvých. Škody…

Setkání po 68 letech. Jihokorejci vyrazili za příbuznými do KLDR, dostali…

20.08.2018 10:49 Soul - Několik desítek převážně starších Jihokorejců dnes odjelo do KLDR na setkání se členy svých…

Další série zemětřesení na indonéských ostrovech: 13 mrtvých, 1800 domů…

20.08.2018 08:13 Jakarta - Silná zemětřesení, která v neděli postihla ostrovy Lombok a Sumbawa v Indonésii, si podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama