Barma se zmítá v dalším krveprolití: Mnoho mrtvých, obětí je i těhotná žena

Rangún - Při střetech mezi barmskou armádou a ozbrojenými povstalci zahynulo dnes na severu země 19 osob. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na armádu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Barma, ilustrační foto

"V bojích zemřelo 19 osob," řekl AFP vojenský zdroj. "Dále bylo raněno 24 lidí - mužů i žen," rozvedl. Armáda povstalce obviňuje z toho, že zaútočili na několik vojenských základen.

Armáda neupřesnila počet vojáků, povstalců a civilistů mezi mrtvými. Podle místní neziskové organizace, která pomáhala při převozu raněných do nemocnice, jsou mezi mrtvými civilisté, včetně dvou žen, z nichž jedna byla těhotná.

Se státní mocí v Barmě bojuje celá řada etnických povstaleckých skupin; v zemi žije přes 130 různých etnik. V poslední době nabraly střety na intenzitě v Šanském a sousedícím Kačjinském státu, které leží na severu země.

Podle švýcarského zpravodajského serveru 24heures se armáda střetla s T'angskou národně osvobozeneckou armádou (TNLA). Ta byla ustavena v roce 2009 jako ozbrojená složka Osvobozenecké fronty Palaunského státu (PSLF). PSLF se sice v roce 2005 vzdala vládě, ale část jejích příslušníků kapitulaci odmítla. TNLA čítá zhruba 600 mužů, jejím hlavním cílem je dosáhnout sebeurčení etnické menšiny Palaunů.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivé záplavy na jihu Indie mají už 164 obětí, lidé prchají na střechy…

17.08.2018 10:45 Dillí - Katastrofální záplavy a sesuvy půdy na jihu Indie si vyžádaly již 164 mrtvých. O své domovy…

Jih Indie dál pustoší monzuny. Srovka mrtvých, 150 tisíc lidí bez domova

16.08.2018 20:45 Aktualizováno Dillí - Při záplavách a sesuvech půdy na jihu Indie způsobených monzunovými dešti zahynulo už více…

KLDR chce opravdu nastolit světový mír? Diktátor Kim stojí před těžkou…

16.08.2018 18:17 Aktualizováno Když se podíváme do historie, tak zjistíme, že téměř veškerá jednání mezi americkou diplomacií a…

Studenty v Kábulu dal povraždit Islámský stát, 34 mrtvých. Je hlášen další…

16.08.2018 12:18 Aktualizováno Kábul - Středeční sebevražedný atentát v Kábulu si vyžádala 34 mrtvých a 54 zraněných, Původně se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama