Zmizelý let MH370 měl na palubě záhadný náklad

Kuala Lumpur - Let MH370 z Kuala Lumpur do Pekingu zmizel 8. března 2014 i se všemi 239 cestujícími na palubě. O jeho osudu nejsou dosud žádné relevantní důkazy. Záhad kolem ztraceného letadla MH370 stále neubývá. Právě naopak. Příbuzní po obětech není po malajské vládě požadují vyšetření a vysvětlení, co bylo v tajemném nákladu, který s měl na palubě stroje nacházet, píše news.au.com.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

I přestože má vyšetřování celé záhady oficiálně příští týden skončit, rodiny se odmítají smířit se záhadným osudem svých blízkých, a žádají odpovědi. Let Malaysia Airlines 370 přepravoval více než dvě tuny nákladu. Zatím však nebylo zveřejněno, o jaký náklad se vlastně jednalo. S žádostí o odtajnění seznamu přepravovaného materiálu se nyní na nového malajského premiéra Mahathira Mohamada a ministra dopravy Anthony Loke Siew Fooka obrátili příbuzní pasažérů ze záhadně zmizelého letu.

Podle Danice Weeksové, Australanky, jejíž manžel Paul, zmizel s MH370, je záhadou především náklad o váze 2,2 tuny označený v nákladovém listě jako „příslušenství pro rádia a nabíječky“. Co to vlastně bylo, nikdo neví.

„Už to jsou čtyři roky a stále jsme neviděli celý nákladový list. Stále nevíme, co bylo to „příslušenství pro rádia". Opakovaně jsme požádali o úplný seznam všeho, co bylo v letadle a aerolinky to nebyly schopny dodat," upozorňuje Weeksová.

V dopise organizace Voice 370, která sdružuje pozůstalé, vyzývá k "kompletnímu přezkoumání všech záležitostí týkajících se zmizení MH370, zejména uvolnění všech relevantních dokumentů, jako je kompletní přepravní list, vyšetření jeho možného padělání nebo odstranění záznamů týkajících se MH370."

Skupina také vyzývá k "dalšímu vyšetřování jakéhokoli jednání nebo opomenutí během celého případu MH 370. Od sledování stroje, přes pátrací operace až po vyšetřování".

Na tajemný náklad se brzy soustředily spiklenecké teorie. Malajská vláda totiž odmítala dlouhou dobu zveřejnit, že na palubě se nacházely i potencionálně hořlavé a výbušné lithiové baterie.  Podle seznamu nákladu jich tam mělo být 200 kilogramů. Co se však skrývalo pod položkou „příslušenství pro rádia a nabíječky“ s hmotností 2,2 tuny stále nikdo nezveřejnil.

„To, že se to stalo, a nikdo to nevyšetřil, znamená, že se to může stát znovu,“ varuje Weeksová, „Nevíme, co se stalo s našimi bližními. Stále to strašně bolí.“

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Volání smrti je stále hlasitější." Uprchlík podal drsné svědectví

22.06.2018 00:01 NÁZOR - "Jsme zapomenutí lidé, odložení na zapomenutých ostrovech," tvrdí úvodem svého komentáře…

Co si Severokorejci skutečně myslí o Kimově režimu? Mýty a fakta o životě…

21.06.2018 15:21 Pchjongjang- Severní Korea je v západních médiích vykreslována jako země plná bezostyšné propagandy…

KLDR slíbila zničit základnu Sohe. Testovala na ní rakety, které děsily…

21.06.2018 11:57 Soul - Severní Korea slíbila, že zničí střelnici Sohe na západě země, kterou v minulosti používala…

Japonsko zastavilo přípravu občanů na útok KLDR

21.06.2018 08:55 Tokio - Japonsko v reakci na výsledky summitu USA-KLDR, který se konal 12. června v Singapuru,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama