Tragická smrt otřásla celou zemí. Chlapec snědl v nemocnici snídani, za pár minut zemřel

Frankston - Austrálií otřásla tragická smrt třináctiletého chlapce. Šokující na celé věci je, že ačkoliv byl chlapec relativně zdravý, zemřel v nemocnici. Přitom k tomu vůbec nemuselo dojít.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Louis Tate byl třináctiletý chlapec, který trpěl silným astmatem. Kvůli tomu pravidelně navštěvoval nemocnici, kde většinou strávil více než jeden den.

Pro lékaře ani sestry tak nebyl neznámým pacientem a nemocnice evidovala veškeré jeho problémy, choroby i alergie. Jeden by proto řekl, že se nemůže nic stát. Opak je ale pravdou.

Ačkoliv měli zaměstnanci k dispozici od lékařů diagnozy a od rodičů dokonce podrobný seznam alergenů, malý Louis po požití snídaně zemřel. Sestra mu totiž naservírovala jídlo, které nesměl.

Chlapec byl alergický na mléko, ořechy a vejce. Australská média navíc uvedla, že se chlapec dokonce sestřičky zeptal, zda má ve sklenici opravdu sójové mléko. Sestřička ho ujistila, že se nemusí ničeho bát a nehrozí mu alergická reakce.

Za chvíli ale chlapce začaly brnět rty, přidala se maligní hypertermie a anafylaktický šok. Lékařům se 13letého hocha nepodařilo zachránit.

Rodina se domnívá, že kdyby hoch snídani nesnědl, dodnes by žil.Zažalovali proto nemocnici, soudní spor ale stále není dořešený. Podle lékařů lze totiž jen obtížně určit, jestli se mu stala osudnou snídaně, nebo jiný alergen.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indonésií otřáslo další silné zemětřesení

19.08.2018 15:35 Aktualizováno Jakarta - Zemětřesení o síle 6,3 stupně dnes zasáhlo indonéský ostrov Lombok, který je hojně…

Záplavy devastují Indii. Bez domova je skoro milion lidí

19.08.2018 13:40 Tiruvanantapuram (Indie) - Záchranáři v jihoindickém státě Kérala se dál snaží vypořádat s následky…

Záplavy v Indii zabily stovky lidí, další tisíce jsou uvězněny

18.08.2018 17:29 Dillí - Jihoindický stát Kérala se potýká s katastrofálními důsledky povodní způsobených…

Záplavy na jihu Indie jsou jako z apokalypsy. 324 mrtvých, lidé prchají na…

17.08.2018 17:05 Aktualizováno Dillí - Katastrofální záplavy a sesuvy půdy na jihu Indie si vyžádaly již 324 mrtvých. O své domovy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama