Vzpoura narkomanů: Z detoxikačního centra ve Vietnamu uteklo 200 pacientů

Hanoj - V detoxikačním centru na jihu Vietnamu v provincii Tien Giang došlo v sobotu ke vzpouře. 200 pacientů vyzbrojených noži a cihlami po sporu s personálem rozbilo vchodové dveře a dalo se na útěk.

Přidejte svůj názor

Věznice

Něco přes polovinu pacientů bylo sice vráceno, ale přibližně stovka zbývajících je stále na útěku a policie je hledá, sdělil agentuře AFP policejní důstojník, který nechtěl být jmenován.

Na sociálních sítích se objevily amatérské záběry, na nichž jsou vidět desítky většinou polonahých mužů bloumajících po dálnici nedaleko léčebného centra.

Některé závislé osoby jsou ve Vietnamu ze zákona povinny strávit až dva roky ve střediscích pro odvykání závislosti na drogách. Část jich nechají internovat jejich rodiny a část do center vstupuje dobrovolně.

Podle státem kontrolovaných médií je v detoxikačním centru v provincii Tien Giang zavřeno více než 650 lidí. Kolik osob tam přišlo z vlastní vůle, ale není známo.

V podobných zařízeních ve Vietnamu je podle loňských oficiálních vládních statistik 220.000 lidí. Většina je závislých na metamfetaminu nebo heroinu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indonésií otřáslo další silné zemětřesení

19.08.2018 15:35 Aktualizováno Jakarta - Zemětřesení o síle 6,3 stupně dnes zasáhlo indonéský ostrov Lombok, který je hojně…

Záplavy devastují Indii. Bez domova je skoro milion lidí

19.08.2018 13:40 Tiruvanantapuram (Indie) - Záchranáři v jihoindickém státě Kérala se dál snaží vypořádat s následky…

Záplavy v Indii zabily stovky lidí, další tisíce jsou uvězněny

18.08.2018 17:29 Dillí - Jihoindický stát Kérala se potýká s katastrofálními důsledky povodní způsobených…

Záplavy na jihu Indie jsou jako z apokalypsy. 324 mrtvých, lidé prchají na…

17.08.2018 17:05 Aktualizováno Dillí - Katastrofální záplavy a sesuvy půdy na jihu Indie si vyžádaly již 324 mrtvých. O své domovy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama