Oficiální zpráva o letu MH370 lže? Letecký expert představil vlastní teorii o tom, co se stalo

Vyšetřovatelé dál nejsou schopni určit příčinu zmizení letadla společnosti Malaysia Airlines, které se ztratilo v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě. Vyplývá to ze zprávy, kterou o zmizení letu MH370 zveřejnila na konci července nezávislá vyšetřovací komise. Letecký expert ale tvrdí, že ví, co se se strojem stalo.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

Letecký expert je přesvědčen, že se na palubě boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines Boeing 777 skrýval sabotér. Právě ten měl podle Philipa Bauma, redaktora Aviation Security International způsobil, že šlo letadlo k zemi.

Už dříve se přitom objevila teorie, že pilot Zaharie Amad Shah nejprve změnil kurz a nakonec s letadlem úmyslně havaroval. Baum je ale přesvědčen, že by vyšetřovatelé měli prověřit možnost, že se na palubu letu MH370 dostal někdo s úmyslem let sabotovat. Píše o tom australský server news.com.au.

„Myslím, že černý pasažér je pravděpodobná možnost, zejména proto, že se zdá, že žádní úředníci o ní nechtějí vůbec uvažovat,“ vysvětluje Baum, který se domnívá, že sabotér mohl skrýt pod podlahou nebo těsně za letovou palubou v „zavěšeném, samozavíracím přístupovém panelu".

Jeho časopis zveřejnil informaci, že celosvětově bylo při 107 letech hlášeno celkem 123 pokusů o proniknutí „černého pasažéra“ na palubu. Mnoho z nich se prý skrývalo v „podběhu kol“. Další se prý na palubu pokusili dostat v převleku za uklízeče nebo úředníky.

Zpráva vyšetřovacího týmu o rozsahu 400 stran opakuje tvrzení malajsijské vlády, že bylo letadlo úmyslně odkloněno od své trasy a po přerušení komunikace ještě asi sedm hodin pokračovalo v letu. Důvod zmizení letounu ale není podle vyšetřovatelů stále možné určit, přičemž "nelze vyloučit možný zásah třetí strany".

Zpráva dospěla k závěru, že nedostatek důkazů znemožnil zjistit, proč letadlo změnilo trasu a proč komunikace s letadlem 40 minut po vzletu skončila. Předpokládá se, že se Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines zřítil v jižní části Indického oceánu západně od australského pobřeží. Záhadu tak podle vyšetřovatelů objasní zřejmě jen nález vraku letadla.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojenská dominance Ruska ve světě? Moskva má další úlovek na úkor USA

14.08.2018 14:39 Islámábád/Moskva/Washington - Rusko se v posledních letech snaží stát jedním z klíčových hráčů na…

Tálibán obsadil část vojenské základny, zmocnil se vozů Humvee. Pokračuje…

14.08.2018 13:14 Aktualizováno Kábul - Tálibán obsadil velkou část vojenské základny Čanajíha v severoafghánské provincii Farjáb.…

Krejčířovi propašovali do vězení mobil, poskytl rádiu nepovolený rozhovor…

14.08.2018 11:04 Johannesburg - Uprchlý Čech Radovan Krejčíř poskytl z vězeňské cely v JAR pomocí propašovaného…

Černý pasažér, nebo sebevražda? Francie zahájí své vyšetřování letu MH370

14.08.2018 08:42 Kuala Lumpur - Vyšetřovatelé nejsou schopni určit příčinu zmizení letadla společnosti Malaysia…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama