Klaus v Austrálii: Média se o něj perou, politici ho ignorují

Sydney - Prezident Václav Klaus odjel na bezmála dva týdny do Austrálie přednášet o globálním oteplování, ale setkal se s chladným přijetím. Tamní politici nemají zájem o schůzku s ním, zato média se o něj doslova perou. Informuje o tom Aktuálně.cz.

Přidejte svůj názor

prezident Václav Klaus

Klaus do Austrálie zavítal zrovna ve chvíli, kdy se tam odvíjí ostrá debata o emisních povolenkách a "uhlíkové dani". Hodlá ji zavést labouristická strana premiérky Julie Gillardové. A vládní politici, kteří by podle očekávání měli českou hlavu státu vítat, jsou k prezidentské návštěvě spíš chladní.

Zato média se v zájmu o Klause předhánějí. "Žádostí o rozhovor se nashromáždilo kolem dvacítky a stále přibývají. Už dlouho jsme neměli v Austrálii takovou mediální pozornost jako s příjezdem pana prezidenta," řekl pro Aktuálně.cz český velvyslanec v Austrálii Hynek Kmoníček.

Podle zjištění serveru má Klaus vystupovat například v populárním rozhlasovém pořadu Alana Jonese či v nedělní televizní talkshow konzervativního komentátora Andrewa Bolta.

Opoziční konzervativní politici jsou také těmi, kteří o setkání s Klausem projevili trochu větší zájem. Jeho mluvčí Radim Ochvat ale tvrdí, že Klaus do Austrálie jel s cílem setkat se s lidmi a přednášet o globálním oteplování, ne setkávat se s politiky.

Prezident tak během svého turné navštíví všechna velká australská města. Zavítá do Sydney, Perthu, Canberry, Melbourne a Coolumu. V pátek se zúčastní také slavnostního oběda. Vstupenkou na něj je poplatek 180 australských dolarů - tedy asi 3 300 korun.

Kromě přednášek a vystoupení v populárních talkshow Klaus také zahájí výstavu o prvním československém prezidentovi T. G. Masarykovi. Ta bude podle Aktuálně.cz otevřena v Sydney.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojenská dominance Ruska ve světě? Moskva má další úlovek na úkor USA

14.08.2018 22:05 Aktualizováno Islámábád/Moskva/Washington - Rusko se v posledních letech snaží stát jedním z klíčových hráčů na…

Tálibán obsadil část vojenské základny, zmocnil se vozů Humvee. Pokračuje…

14.08.2018 13:14 Aktualizováno Kábul - Tálibán obsadil velkou část vojenské základny Čanajíha v severoafghánské provincii Farjáb.…

Krejčířovi propašovali do vězení mobil, poskytl rádiu nepovolený rozhovor…

14.08.2018 11:04 Johannesburg - Uprchlý Čech Radovan Krejčíř poskytl z vězeňské cely v JAR pomocí propašovaného…

Černý pasažér, nebo sebevražda? Francie zahájí své vyšetřování letu MH370

14.08.2018 08:42 Kuala Lumpur - Vyšetřovatelé nejsou schopni určit příčinu zmizení letadla společnosti Malaysia…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama