Džihádisté zahájili velkou ofenzivu na severu Sýrie

Damašek – V Sýrii opět vypukly tvrdé boje. Džihádisté dnes zahájili ofenzivu proti oblasti, která je pod kontrolou vlády na severozápadě země. Útok povstalců severně od Hamá obnovil boje v tomto regionu, ležícím na severozápadě země u hranic s Tureckem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ruské bombardování pozic ISIS a rebelů v Sýrii

Tento největší útok od letošního března vyvolal intenzivní letecké údery na povstalecké území. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Odvetné nálety vládních a ruských letounů podle organizace zasáhly tři nemocnice, zdravotní středisko a areál využívaný záchrannými službami ve městě Idlib, který je v rukou rebelů. Syrská armáda tuto informaci ale popírá a tvrdí, že byly zasaženy jen konvoje a pozice vzbouřenců.

V oblasti v posledních měsících panoval relativní klid i díky snaze Ruska podpořit klid zbraní v západní části Sýrie. Islamisté, kteří ovládají Idlib, s touto diplomacií nesouhlasí. Odmítají i třístrannou dohodu uzavřenou minulý týden mezi Ruskem, Íránem a Tureckem o vytvoření čtyř bezpečnostních zón v Sýrii. Ta se týká také provincie Idlib a rozmístění monitorovacích sil na jejím pomezí.

Média citují zdroj syrské armády, který uvedl, že útok vzbouřenců provedený na několika frontách byl odražen. K tomu dodal, že rebelové utrpěli ztráty. Na druhé straně povstalecký zdroj agentuře Reuters řekl, že rebelové postupují ve venkovské oblasti severně od Hamá, kde se silám věrným prezidentovi Bašáru Asadovi v uplynulých dvou letech stabilně dařilo získávat zpět území dobytá vzbouřenci.

Podle SOHR k silám, jež se účastní uvedené ofenzivy, patří Tahrír aš-Šám, Turkestánská islámská strana a rebelové bojující pod praporem takzvané Syrské svobodné armády. Údajně se jim podařilo obsadit čtyři vesnice. Reuters poznamenal, že v čele aliance islamistických skupin Tahrír aš-Šám stojí Fronta dobytí Sýrie (bývalá An-Nusra), která se oddělila od Al-Káidy.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migranti našli nový způsob, jak získat azyl. Neziskovky ho bagatelizují

24.06.2018 21:55 Aktualizováno Ankara - V mnoha zemích jsou příslušníci LGBT pronásledováni, zvláště v těch, kde mají silné slovo…

Erdogan bude dál vládnout Turecku. Vyhrál už v prvním kole voleb

24.06.2018 21:44 Aktualizováno Ankara - V Turecku dnes proběhly prezidentské a parlamentní volby. Současná hlava státu Recep…

Rijád čelil raketovému útoku z Jemenu, povstalci zacílili na ministerstvo…

24.06.2018 20:35 Rijád - Šíitští povstalci v Jemenu (Húsíové) v posledních týdnech opakovaně ostřelují území…

Turecko na cestě k diktatuře? Volby mohou skončit násilím, ozývají se…

24.06.2018 19:46 Ankara - Dnešní prezidentské a parlamentní volby v Turecku jsou jedny z nejdůležitějších v moderním…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama