Pokud měla ňadra, pak bylo v pořádku ji znásilnit. Jedině tak uděláte ze ženy muslimku, tvrdil IS

Mosul - Jak upadá vliv Islámského státu, objevuje se stále více žen jezídské národnosti, které jsou ochotné promluvit o utrpeních, které jim džihádisté způsobili. Doteď se většina bála vystoupit s tím, že kalifát se může kdykoliv vrátit k moci. Svědectví dokazují, že pro muslimy jsou ženy (zvláště ty s odlišnou vírou) méněcenné bytosti.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Muslimky v burce, ilustrační fotografie

Jezídské ženy nyní otevřeně mluví o životě sexuálních otrokyň, kterými se stali poté, co jejich vesnice a osady přepadli bojovní Islámského státu. Jedna žena popsala, jak byly ženy postavené ke zdi a pak je skupina džihádistů obcházela a ohmatávala jim ňadra. Pokud nějaké měly, pak je čekalo znásilnění, pokud ještě ne, pak byly drženy v zajetí další tři měsíce, než musely podstoupit ten samý proces znovu.

Ženy svědčily pod záminkou anonymity. Jejich příběhy pak publikovala novinářka Nikita Malik ve studii "Trafficking Terror, How Modern Slavery and Sexual Violence Fund Terrorism". Jedna z jejích svědkyň, která vystupovala pouze jako Oběť 1, popsala, že když po znásilnění otěhotněla, radši si opakovaně působila zranění, která by způsobila potrat. Džihádisté podle ní také obdrželi 27 stránkovou publikaci, ve které se uvádělo, jak správně zacházet s otrokyněmi.

Žena také pospala, že zajatkyně byly znásilněny v té samé místnosti, a pokud se některá pokusila o útěk, vrhlo se ni za trest šest dalších mužů, kteří se k ní chovali hůře než ke zvířeti. Jiná muslimka jim potom prozradila, že aby mohly Jezídky převzít jejich víru, pak musí podstoupit opakovaná znásilnění, jinak nebudou podle islámu "plnohodnotnou ženou".

Oběť 1 popsala minulý rok britským úředníkům, že když se dotazovala, proč jí tohle utrpení způsobují, pak jí džihádisté odvětili, že pouze uplatňují zákony proroka Mohameda. Ženy jsou v podání IS pouze objekty, které si můžete koupit na trhu, a jejich těla byla již spoustu krát využívaná k tomu, aby nalákaly další rekruty.

Kalifát platí svým bojovníkům přídavky za každou otrokyni, kterou mají, stejně tak dostávají peníze i za každé dítě narozené na území Islámského státu. Brožura vydaná bojovníkům přitom obsahuje hrůzné instrukce i bez svědectví žen. Píše se v ní například, že je možné ženy bít za účelem převychování.

Dále se o otrokyních hovoří jako o věcech, které můžete "koupit, prodat nebo darovat" dle libosti. A v neposlední řadě se v ní popisuje i to, že muži si můžou dovolit mít za sexuální otrokyně i děti, které ještě nedosáhly puberty, pokud je k tomu jejich tělo přizpůsobeno. Pokud ne, pak si je lze "užívat" i bez pohlavního styku, dokud nenastane jejich čas.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Případ, který šokoval turecké politiky: Štěněti někdo zaživa usekal nohy a…

19.06.2018 10:33 Ankara - Turecká média, veřejnost i politická reprezentace jsou v šoku z případu týrání…

Dolet 2000 km stačí na zničení nepřítele. Írán nebude vyvíjet nové rakety,…

19.06.2018 10:08 Teherán - Velitel íránských revolučních gard Mohammad Alí Džafarí prohlásil, že Teherán neplánuje…

Začala bitva o letiště v přístavu Hudajdá, arabská koalice shazuje bomby

19.06.2018 09:01 Saná - Dobytí přístavu Hudajdá by bylo pro koalici v čele se Saúdskou Arábií zásadním vítězstvím,…

Útok na libyjský ropný terminál zničil statisíce barelů ropy

18.06.2018 19:17 Tripolis - Požár libyjského ropného terminálu Rás Lanúf, který propukl v důsledku útoku ozbrojených…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama