IS vyhlásil Spojeným státům otevřenou válku? Budou to černé dny a začnou zítra, říká se na videu

Hackerská skupina, která podporuje Islámský stát, vydala nové video s varováním před blížící se kybernetickou válkou. Podle analytiků společnosti JihadoScope skupina jako svůj primární cíl označila Spojené státy. Informuje o tom server International Business Times.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Islámský stát (ISIS)

Skupina, kterou JihadoScope identifikoval jako „Elektronické přízraky chalifátu" (Electronic Ghosts of the Caliphate), o sobě prohlašuje, že ji tvoří „hackeři Islámského státu". Vyhrožuje počítačovými útoky proti nepřátelům IS.

První útok má mířit na Spojené státy. A dojde k němu prý už velmi brzy – konkrétně 8. prosince. „Budete čelit masivní kybernetické válce," varovala ve videu skupina. Plánované kybernetické útoky pak popsala jako „černé dny, které si budete pamatovat". Překlady videa poskytl serveru International Business Times vedoucí analytik společnosti JihadoScope Raphael Gluck.

Podle Glucka se video poprvé objevilo toto pondělí a brzy se rozšířilo prostřednictvím služeb Twitter, Vimeo, Facebook a dalších platforem. Skupina „Elektronické přízraky chalífátu" je jednou z více než deseti hackerských skupin, které se v roce 2016 sloučily a vytvořily Spojený kyber Chalífát. Ten sice posledních několik měsíců nebyl aktivní, to se ale v posledních týdnech změnilo.

Skupina teď hrozí, že „pronikne“ na různé webové stránky včetně serverů vlády a armády. Zároveň označila Ameriku jako svůj první cíl, vysvětluje Gluck. Podle analytika je ale velmi neobvyklé, že skupina určila přesný den útoku. „Je možné, že zveřejnění data je reakcí na tzv. Hackery Islámského státu, kteří udeřili před pár týdny a kteří označili pátek 17. listopadu jako den zahájení své činnosti," řekl Gluck. 

Tato skupina je zatím poslední proislamistickou skupinou hackerů, která hovoří o návratu kybernetické války. Dřívější snahy IS totiž byly částečně potlačeny velkými technologickými společnostmi a sociálními médii.

Skupina hrozí, že ovládne webové stránky, přemění je v nástroje Islámského státu a že rozšíří své poselství pomocí hacknutých účtů na sociálních médiích. Svou výhrůžku hackeři zdůraznili tak, že ukázali počet twitterových účtů, které skupina úspěšně ohrozila.

Zvýšená aktivita IS v on-line světě přichází pár týdnů poté, co skupina muslimských hackerů prohlásila, že odstřihla zpravodajské webové stránky teroristické skupiny , včetně agentury IS Amaq. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V íránském Kurdistánu zahynulo při přestřelce deset lidí

21.07.2018 13:11 Teherán - U hranice s Irákem na severozápadě Íránu útočníci v noci zastřelili deset členů íránských…

Hamás se prý dohodl na obnovení příměří s Izraelem

21.07.2018 09:38 Gaza - Radikální palestinské hnutí Hamás se dohodlo na novém příměří s Izraelem, které má obnovit…

V jižním Iráku demonstrovaly tisíce lidí, nejméně jeden mrtvý

20.07.2018 19:38 Bagdád - Tisíce Iráčanů dnes demonstrovaly v jihoiráckých městech a Bagdádu proti chybějícím…

V boji mezi Hamásem a izraelskými vojáky zemřeli tři Palestinci

20.07.2018 18:23 Jeruzalém/Gaza - Tři Palestinci dnes v Pásmu Gazy přišli o život v boji mezi izraelskými vojáky a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama