Vůdce Hizballáhu vyzval k jednotné strategii boje proti Izraeli

Bejrút - Šéf libanonské šíitské organizace Hizballáh Hasan Nasralláh dnes vyzval své spojence k vytvoření jednotné strategie boje proti Izraeli. Skupina podporovaná Íránem bojuje s teroristickou organizací Islámský stát v Sýrii.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Izrael, ilustrační foto

Podle agentury Reuters to politik uvedl v přímém videopřenosu k účastníkům demonstrace v libanonské metropoli Bejrútu uspořádané na protest proti oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že uznává Jeruzalém za hlavní město Izraele.

Protestního pochodu se podle agentury AFP zúčastnily údajně desítky tisíc lidí. Účastníci protestního pochodu skandovali hesla jako: „Smrt Americe" a „Smrt Izraeli". Demonstranti třímali nad hlavami transparenty s nápisy: „Jeruzalém, věčné hlavní město Palestiny" a „Jeruzalém je náš".

Nasralláh ale také podle Reuters prohlásil, že hnutí a jeho spojenci se zaměří na hájení zájmů Palestinců až poté, co dosáhnou vítězství jinde v regionu. Šéf Hizballáhu také znovu podpořil výzvu vůdce radikálního palestinského hnutí Hamás Ismáíla Haníji z minulého týdne k novému palestinskému povstání proti židovskému státu.

„Nikdy neopustíme Jeruzalém," řekl také Nasralláh z mohutné obrazovky na shromaždišti, odkud se pak vydal průvod na protestní pochod. "Všechny arabské národy musejí opakovat s palestinským lidem: 'Budou nás miliony mučedníků, kteří se obětují pro Jeruzalém," dodal šéf Hizballáhu.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael bombardoval vojenský objekt na západě Sýrie

22.07.2018 21:53 Damašek - Izraelský armáda dnes bombardovala vojenský objekt ve městě Misjáf v provincii Hamá na…

Izrael evakuoval stovky záchranářů ze západní Sýrie do Jordánska

22.07.2018 21:01 Aktualizováno Damašek - Izraelská armáda v noci na dnešek evakuovala ze Sýrie tamní záchranáře a převezla je do…

Útok v Kábulu si vyžádal 14 mrtvých

22.07.2018 19:08 Aktualizováno Kábul - Nejméně 14 osob zemřelo při explozi v blízkosti kábulského letiště, která nastala krátce…

Ochránci práv žádají, aby Irák prozradil počet věznic

22.07.2018 17:41 Bagdád - Organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) dnes vyzvala Irák, aby…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama