Pokud zavedete námořní blokádu, budeme to považovat za válečný akt, vzkazuje KLDR

Pchjongjang – Severokorejský režim dnes varoval před „nelítostnými opatřeními", které Severní Korea přijme v případě, že Washington se svými spojenci zahájí námořní blokádu země. K jakému americkému opatření se ministerstvo vyjadřovalo, ale není jasné.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Série protiamerických propagandistických plakátů proti USA

Podle mluvčího severokorejského ministerstva zahraničí bude Pchjongjang takový krok považovat za válečný akt, informovala severokorejská tisková agentura KCNA.

Americký prezident Donald Trump by podle ministerstva zahájením blokády podnikl „mimořádně nebezpečný a významný krok směrem k jaderné válce". Pchjongjang to bude považovat za neopodstatněné narušení suverenity a důstojnosti země, dodal úřad.

„V případě, že se Spojené státy a jejich spojenci pokusí zahájit námořní blokádu naší země, budeme to považovat za válečný akt a v sebeobraně odpovíme nemilosrdnými protiopatřeními tak, jak jsme opakovaně oznámili," cituje KCNA mluvčího ministerstva.

KLDR provedla v září svou šestou a zatím nejsilnější jadernou zkoušku. V poslední době uskutečnila také sérii raketových testů. Koncem listopadu otestovala střelu, o které tvrdí, že je schopna zasáhnout celé Spojené státy.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael bombardoval vojenský objekt na západě Sýrie

22.07.2018 21:53 Damašek - Izraelský armáda dnes bombardovala vojenský objekt ve městě Misjáf v provincii Hamá na…

Izrael evakuoval stovky záchranářů ze západní Sýrie do Jordánska

22.07.2018 21:01 Aktualizováno Damašek - Izraelská armáda v noci na dnešek evakuovala ze Sýrie tamní záchranáře a převezla je do…

Útok v Kábulu si vyžádal 14 mrtvých

22.07.2018 19:08 Aktualizováno Kábul - Nejméně 14 osob zemřelo při explozi v blízkosti kábulského letiště, která nastala krátce…

Ochránci práv žádají, aby Irák prozradil počet věznic

22.07.2018 17:41 Bagdád - Organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) dnes vyzvala Irák, aby…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama