Útok Turecka na Sýrii? Z Moskvy a Damašku přicházejí první reakce

Ankara/Moskva - Moskva vyjádřila obavy z turecké vojenské operaci v severosyrském Afrínu. Obě strany přitom vyzvala ke zdrženlivosti. Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo, že z oblasti Afrínu už stáhlo své vojenské pozorovatele.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Turecká armáda (Turkish Army)

Současná operace nazvaná Olivová ratolest začala v pátek, kdy Turecko ze svého území zahájilo ostřelování Afrínu. V ostřelování armáda pokračovala dnes ráno a následně oznámila, že zasáhla pozice kurdské Strany demokratické unie (PYD), její ozbrojené složky YPG a Strany kurdských pracujících (PKK).

"Pozice Moskvy ohledně vyřešení syrské krize je neměnná a je založena na zachování syrské územní integrity a respektování svrchovanosti země," uvedla ruská diplomacie.

K dění v oblasti se vyjádřil i Franc Klincevič, první místopředseda branného výboru Rady federace, horní parlamentní komory. "Není to jen Sýrie, kdo bude požadovat zastavení té operace. Rusko její požadavek podpoří a poskytne Sýrii diplomatickou pomoc," řekl.

Syrské ministerstvo zahraničí odsoudilo Turecko za zahájení vojenské operace proti Kurdům. Diplomacie nazvala operaci agresí a uvedla, že Afrín je "nedílnou součástí Sýrie".

Turecká diplomacie uvedla, že o dění v Afrínu informovala všechny důležité hráče v Sýrii a syrské vládě zaslala písemné vyjádření. Damašek nicméně prohlásil, že ho Ankara o vojenské operaci neinformovala.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump hrozí Turecku pomstou, chce další ekonomické sankce

17.08.2018 13:31 Aktualizováno Washington/Ankara - USA ve čtvrtek pohrozily Turecku dalšími ekonomickými sankcemi, pokud Ankara…

Saúdská Arábie poskytla obří sumu na obnovu Sýrie, chce zabránit návratu IS

17.08.2018 08:37 Rijád - Saúdská Arábie poskytla 100 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč) na obnovu severovýchodní Sýrie…

Zažehne Rusko válku mezi Izraelem a Íránem? Z nepříznivé situace může…

17.08.2018 06:30 Moskva - Konflikt na Blízkém východě zřejmě nikdy neskončí, jak ukazuje vývoj událostí posledních…

Turecko vyjde z krize liry silnější, banky jsou zdravé, slibuje ministr…

16.08.2018 19:17 Istanbul - Turecký ministr financí Berat Albayrak dnes při konferenčním hovoru uklidňoval tisíce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama