Napětí na Blízkém Východě se zvyšuje: Zabijeme tě, vyhrožují Íránci Netanjahuovi

Teherán – Zdá se, že napětí na Blízkém Východě se opět vyostřuje. Zatímco Izrael podnikl několik náletů na vojenské cíle v Sýrii, vysoký představitel íránského režimu vyhrožuje izraelskému premiérovi smrtí a zničením hlavního města židovského státu. S informací přišel deník Daily Mail.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Benjamin Netanjahu

Na víkendové bezpečnostní konferenci v Mnichově přednášela své projevy řada světových státníků. Mezi nejvýraznější ale patřilo vystoupení izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Ten obvinil Írán, že prostřednictvím svých dronů narušuje izraelský vzdušný prostor. Jako důkaz si s sebou kus sestřeleného íránského stroje dokonce přinesl na pódium a po čas projevu s ní mával nad hlavou. Prohlásil také, že je to „jasná zpráva pro tyrany z Teheránu“.

Íránská reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Významný činitel íránského režimu Mohsen Rezáí se nechal slyšet, že Íránci Netanjahua zabijí a izraelské hlavní město Tel Aviv srovnají se zemí, pokud bude Izrael nadále podnikat kroky proti jejich zemi. Rezáího slova přitom nelze brát na lehkou váhu. Ten je totiž podezřelý z bombového atentátu v Buenos Aires, při kterém v roce 1994 zahynulo 85 lidí, zejména Židů. V minulosti býval také velitelem íránských revolučních gard.


Íránce, jak již bylo řečeno, rozhněvala zejména Netanjahuova slova během mnichovské konference. Ten dále vyzval Írán, ať přestane narušovat izraelský vzdušný prostor. Varoval jej také, ať nezkouší izraelskou trpělivost. “Jinak budeme nuceni adekvátně reagovat.“ dodal šéf izraelské vlády.

Sprška výhrůžek ze strany Íránu přilétla téměř okamžitě. „Nedáme mu šanci uniknout“ doplnil Rezáí na adresu Netanjahua. Napětí mezi Íránem a Izraelem vzrostlo v poslední době zejména kvůli íránskému angažmá v syrské občanské válce. Izraelci obviňují Teherán že se snaží v regionu mocensky zaplnit prázdné místo které vzniklo v důsledku porážky tzv. Islámského státu.  

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Saúdské Arábii ženy mohou poprvé legálně řídit auta

24.06.2018 05:29 Rijád - Od dnešního dne budou moci ženy v Saúdské Arábii řídit osobní a nákladní vozidla i…

Ruské letectvo zaútočilo na syrskou opozici

24.06.2018 05:27 Ammán - Ruské letouny v neděli časně ráno zaútočily v Sýrii na městečko Busr al-Harír na jihozápadě…

Kauza Terezy H.: Do případu zasáhla politika. Co Češka prozradila o…

23.06.2018 22:01 Aktualizováno Láhaur - Tereza H., která byla v Pákistánu zadržena kvůli pašování devíti kilogramů heroinu, se…

Rýsuje se nová irácká vláda? Duchovní Sadr uzavřel dohodu s premiérem…

23.06.2018 21:49 Bagdád - Irácký šíitský duchovní Muktada Sadr, jehož koalice v květnových volbách získala nejvíce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama