„Jak můžeš pojmenovat svého syna po nevěřícím?“ Afghánec pojmenoval svého syna kuriózním způsobem

Kábul - Americký prezident Donald Trump se stal ikonou už během svého obchodního působení. Prezidentská kariéra mu přihrála další fanoušky, z nichž někteří se nacházejí na nečekaných místech. Např. v Afghánistánu. New York Times popisují kuriózní příběh tamního muže, který pojmenovat svého syna po současném americkém prezidentovi.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Donald J. Trump

Jmenovec kontroverzního podnikatele a v současnosti též politika se narodil 3. září 2016 jako třetí dítě Sayedovi Assadullahovi. Děťátko mělo zcela blonďaté vlásky, podobné Trumpovi, což přesvědčilo otce, aby mu dal nyní jedno z nejslavnějších jmen na planetě.

Assadullah pochází z chudé farmářské rodiny. Přesto se mu povedlo vystudovat vysokou školu. Začal číst Trumpovy knížky a sledovat jej v televizi poháněnou skrze solární panel poskytnutý jeho vesnici humanitární organizací.

Trumpův příběh se stal Assadullahovi velkou inspirací. Přiznává, že jej zaujalo pozadí Trumpovo vzestupu, jak postavil své proslulé hotely i jak se stal kandidátem republikánské strany. „Pochopil jsem, že je to těžce pracující člověk. Myslela jsem si, že když pojmenuji svého syna jako Donalda Trumpa, pak to ovlivní osobnost mého syna a jeho chování."

Zatím se však nezdá, že by štěstí, které si Assadullah spojuje s Trumpem se zatím přesunulo na něj a jeho rodinu. Je to právě rodina, která Assadullahovi působí problémy. Původně nechtěl své rodiče seznámit o jménu svého syna. Když se nakonec jeho rodina dozvěděla, nejprve reagovala výsměchem. Poté ale přišel hněv.

„Jak můžeš vybrat jméno nevěřícího pro svého syna?“ ptali se ho rozčileně. Assadullah přiznává, že jeho otec je prudký muž, který mu dal jasně najevo, že „Donalda Trumpa“ nebude tolerovat. Assadullahovi a jeho ženě nezbylo nic jiného než z rodné vesnice odejít do Kábulu.

Kuriózní příběh o Donaldovi Trumpovi by jeho otec rád udržel v tajnosti. Na sociálních sítích se však začala šířit kopie Donaldova identifikační karty. Podle Assadullaha ji ven vypustili zaměstnanci afghánského registračního úřadu. Podle jeho slov s ním zde zacházeli bez respektu. Dokonce byl poslán k afghánské zpravodajské službě, která se jej ptala proč pojmenoval svého syna po americkém prezidentovi.

Podle kritiků Assadullah pojmenoval syna schválně, aby k sobě přitáhl pozornost a vylepšit si možnosti pro získávání azylu v zahraničí. Muž to odmítá s tím, že nikdy nechtěl, aby identita jeho chlapce vešla ve známost veřejnosti

New York Times podotýkají, že se nejedná o jediný případ nadšeneckých Afghánců, kteří pojmenovali své ratolesti po známých zahraničních politicích. Ghulam Ali Paiman, který je ze stejné provincie jako Assadullah, tvrdí, že pojmenoval své dvouleté dvojčata po ruském prezidentovi Vladimirovi Putinovi a Baracku Husajnu Obamovi. Jeho žena prý ale chtěla, aby se druhé dítě jmenovalo právě po Trumpovi.

Tuto historiku se zatím nepodařilo potvrdit. Paiaman poslal New York Times kopie údajných nemocničních rodných listů, které byly však podepsány tento týden, dva roky po narození dvojčat. Ředitel nemocnice potvrdil vydání nedávných rodných listů, ale uvedl, že nemůže najít děti s těmito jmény narozenými před dvěma lety.

Též okresní guvernér tvrdí, že neslyšel o žádných dětech s takovými pozornost vzbuzujícími jmény, přičemž zná Paiamana. Slyšel však o afghánském Donaldu Trumpovi, jehož otcem je Sayed Assadullah.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko odmítlo vstup do země dvěma volebním pozorovatelům pověřeným OBSE

21.06.2018 22:04 Ankara – Už v neděli se budou v Turecku konat prezidentské volby. Úřady dnes do země nevpustily…

Asadova armáda bombarduje jih Sýrie, z oblasti za dva dny uteklo 12 tisíc…

21.06.2018 21:56 Aktualizováno Damašek - Asadova armáda stupňuje boje v blízkosti hranice s Jordánskem a Golanskými výšinami, jež…

Německo musí být otevřenou zemí, trvá na svém Merkelová. V Jordánsku…

21.06.2018 15:35 Ammán - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes navštívila Jordánsko, kde se setkala s králem…

Netanjahuova manželka byla obviněna. V rezidenci premiéra se děly…

21.06.2018 15:00 Jeruzalém - Sara Netanjahuová, manželka izraelského premiéra, čelí obvinění z podvodného objednání…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama