Izraelské letectvo zabilo ozbrojeného Palestince

Jeruzalém - Izraelské letectvo dnes brzy ráno zaútočilo na ozbrojeného Palestince, který se blížil k bezpečnostnímu plotu mezi Pásmem Gazy a Izraelem. Ministerstvo zdravotnictví v Gaze následně potvrdilo, že muž na následky zranění zemřel v nemocnici.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Dvě F-15I Ra'am izraelských vzdušných sil (Israel Defense Forces)

Nejnovější incident přichází nedlouho poté, co Izraelci minulý pátek během protestů na hranici s Gazou zabili 18 Palestinců.

Izraelské letectvo oznámilo, že muž se pohyboval na severu Pásma Gazy a blížil se k hranici, když na něj letoun vypálil. "Armáda nedovolí nikomu, aby ohrozil bezpečnost izraelských civilistů, a bude pokračovat v operacích proti teroristům," uvedly izraelské bezpečnostní síly. Jaký typ zbraně měl Palestinec u sebe, armáda nezveřejnila. 

Izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman v této souvislosti Palestince varoval, že přístup Izraele se nezmění a bezpečnostní složky zasáhnou opět velmi tvrdě proti všem útočníkům. 

Během minulého týdne si Palestinci v Pásmu Gazy začali stavět stany u hranic s židovským státem. V pátek zahájili protest nazvaný "Pochod za návrat". Brzy se shromáždění vymklo kontrole. Stovky Palestinců začaly zapalovat pneumatiky a házet kameny na příslušníky izraelské armády. Ti proti nim zasáhli. Protesty jsou plánované na více než šest týdnů a měly by vyvrcholit v polovině května, v den výročí vzniku státu Izrael.

Podle videozáznamů a výpovědí svědků byli protestující Palestinci často neozbrojení. Izrael ale svůj tvrdý zásah brání, protesty podle něj organizují radikálové z Hamásu, který má v programu zničení Izraele.

Ministerstvo zdravotnictví hnutí Hamás oznámilo, že svým zraněním dnes podlehl další Palestinec postřelený během protestů. Dnešní dvě úmrtí znamenají, že od minulého pátku Izraelci v Gaze zabili celkem 21 osob.

Hnutí Hamás rovněž uvedlo, že vyplatí odškodné rodinám Palestinců, kteří byli při střetech s izraelskými vojáky zastřeleni. Příbuzní obětí dostanou podle mluvčího Hamásu 3000 dolarů (62.000 Kč), zranění pak 200 až 500 dolarů (4100 až 10.300 Kč) v závislosti na závažnosti jejich zranění. Podle palestinských médií začaly být kompenzace postupně vypláceny již během dneška.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecký soud nařídil ukončit vazbu dvou řeckých vojáků, kteří nelegálně…

14.08.2018 20:58 Istanbul - Turecký soud dnes nařídil propustit dvojici vojáků z Řecka. Muži jsou podezřelí ze…

Dřevěné rakve s obrázky dětí: V Jemenu pohřbili oběti čtvrtečního náletu

13.08.2018 19:52 Saná - Do metropole severojemenské provincie Saada se dnes sjely tisíce lidí. Důvodem byl pohřeb 51…

Chameneí zakázal rozhovory s USA: Američané jsou cynikové, šíří jen…

13.08.2018 14:07 Teherán - Duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes striktně vyloučil možnost, že by Írán využil…

Írán představil novou balistickou raketu, radary ji prý nezachytí

13.08.2018 13:15 Teherán - Írán dnes oznámil, že dosáhl soběstačnosti ve všech oblastech obrany a pochlubil se novou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama