Jemenští povstalci vypálili rakety na cíle v Saúdské Arábii

Rijád - Šíitští povstalci dnes vypálili několik raket z Jemenu na cíle v sousední Saúdské Arábii. Podle médií saúdskoarabská protivzdušná obrana několik z nich sestřelila, jednu z nich přímo nad Rijádem.

Přidejte svůj názor

Vlajka Jemenu

V metropoli nicméně byly slyšet nejméně tři výbuchy a nad městem se vznášel dým, uvedla agentura Reuters. Informace o možných obětech či hmotných škodách nebyly známy.

Podle povstalecké televizní stanice Al-Masíra rebelové mířili v Rijádu na budovu ministerstva obrany. Dalším terčem bylo zařízení ropné společnosti Saudi Aramco ve městě Nadžrán. V tomto případě protivzdušná obrana raketu rovněž zachytila. Stejně tak protivzdušná obrana zafungovala i v případě rakety vypálené na město Džizán. A saúdskoarabská armáda rovněž zneškodnila dva povstalecké bezpilotní letouny.

Už začátkem loňského listopadu zneškodnila Saúdská Arábie balistickou raketu, která byla vypálena z Jemenu směrem k mezinárodnímu letišti v Rijádu. Na konci března vypálili šíitští povstalci na Saúdskou Arábii sedm raket. Při útoku v Rijádu zahynul jeden egyptský občan a další dva jeho krajané utrpěli zranění. Jedna z raket tehdy zničila dům, ve kterém civilisté z Egypta žili.

Jemen sužuje konflikt, v němž proti sobě bojují šíitští Húsíové a vláda prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Té od března 2015 pomáhá koalice v čele se sunnitskou Saúdskou Arábií. Válka si už vyžádala více než 10.000 lidských životů a přinutila přes tři miliony lidí opustit domov.

Šíité již v minulosti vypálili několikrát rakety na Saúdskou Arábii a mířili i na Rijád. Saúdská Arábie tvrdí, že jim tyto zbraně poskytl Írán. Téhož názoru jsou Spojené státy. Teherán ale vyzbrojování rebelů popírá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ozbrojenci vzali útokem hlavní provinční úřad v Irbílu, vzali rukojmí

23.07.2018 13:13 Irbíl - Na hlavní provinční úřad v severoiráckém Irbílu dnes zaútočilo několik neznámých ozbrojenců…

Írán pohrozil Americe "matkou všech válek", Trump ostře reaguje

23.07.2018 11:54 Aktualizováno Washington/Teherán - Vztahy mezi Washingtonem a Teheránem se dál vyostřují. Írán by podle…

„Chtěl jsem být islámský Che Guevara.“ Bývalý bojovník IS vysvětluje, co…

23.07.2018 11:50 Aleppo - Islámský stát se dokázal takřka přes noc stát jednou z nejhrozivějších teroristických…

Izrael aktivoval Davidův prak, ze Sýrie na něj letěly rakety

23.07.2018 11:47 Jeruzalém - Izraelská armáda dnes kvůli raketám vystřeleným během bojů v sousední Sýrii aktivovala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama