Tereza H. píše z Pákistánu: Jak to doopravdy zvládá ve vězení?

Laháur - České pašeračce Tereze H. hrozí v Pákistánu za pašování 9 kilogramů heroinu až 14 let vězení. O tom, jak se má, se rozepsala v dopise, který z vězení poslala.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Tereza H. zadržená v Pákistánu

Obžaloba proti Tereze se skládá celkem ze sedmi bodů, které jsou v databázi označeny čísly 6, 7, 8, 14, 9-C, 15 a 16. Co přesně to znamená, vysvětluje pákistánský právník. „Bod 6 znamená zákaz držení omamných látek, bod 7 zákaz vývozu a dovozu omamných látek, bod 8 zákaz obchodování s drogami. Bod 9 pak popisuje trest za porušení odstavců 6 až 8,“ řekl advokát Gull Hassan Khan z kanceláře PakLawyer Associates Blesku.

„V případě Terezy jde o nejpřísnější písmeno C, které znamená "trest smrti, trest odnětí svobody na doživotí nebo na dobu až 14 let a pokutu až milion rupií (182 tisíc korun)". Bod 14 je zákaz napomáhání při drogových zločinech, přičemž body 15. a 16. opět popisují příslušný trest," dodal Khan.

Jak se ale zdá, Tereza tím vším vůbec není znepokojena. „Je to jen jedna z mnoha životních překážek, i když z těch těžších!“ prozradila Češka Blesku, který ji kontaktoval právě přes Khana. Ten ji sice nezastupuje, ale měl možnost se s ní několikrát setkat.

„Jsem moc ráda, že se ozval někdo z českých médií. Po tom, co jsem si přečetla některé příspěvky na internetu, tzv. o mně beze mě, jsem se sama chtěla spojit s ČR a uvést vše na pravou míru," napsala v úvodu svého čtyřstránkového dopisu.

Na dotazy týkající se pašování drog ale odpovídat nechtěla, aby si neuškodila. „Sama nevím, jak a co může ovlivnit můj případ, proto odpovím jen na některé z vašich otázek," zdůraznila. Neprozradila proto, jak se jí drogy do kufru dostaly. A bez komentáře nechala také dotazy týkající se údajného šéfa celého gangu - Brita s pákistánskými kořeny, Tárika, který byl některých informací dokonce jejím přítelem.

Naopak se ale rozepsala o tom, jaké je to žít za pákistánskými mřížemi. „Ve vězení to zvládám docela dobře, ale to jen díky mé silné povaze. Ač mi je teprve dvaadvacet let, tak jsem v životě prošla už přes mnoho překážek. Toto je jedna z těch těžších, ale nic netrvá věčně," říká Tereza.

Poměrně klidně Tereza působila také na záběrech pákistánské televize. Ta opakovaně zachytila příchod Češky k soudu – a na některých záběrech se dívka dokonce usmívala. Přesto to ve vězení ale není žádná idylka. „Stěžovat na vězení si budu, až budu v ČR. Teď by se mi to mohlo vymstít, haha," říká Tereza.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Afghánský prezident vyhlásil tříměsíční příměří s Tálibánem

19.08.2018 22:06 Aktualizováno Kábul - Afghánský prezident Ašraf Ghaní oznámil příměří s islámským radikálním hnutím Tálibán v…

Americká armáda sdělila, do kdy nechá své jednotky v Iráku

19.08.2018 17:58 Abú Zabí - Americké síly zůstanou v Iráku tak dlouho, dokud to bude nutné, aby pomohly stabilizovat…

Írán chce prodávat ropu navzdory americkým sankcím

19.08.2018 13:38 Teherán/Vídeň - Íránská vláda chce prodávat ropu a disponovat s příjmy z prodeje i poté, co Spojené…

USA chtějí svrhnout režim v Teheránu, zuří íránský ministr

19.08.2018 13:28 Teherán - Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf obvinil Spojené státy ze snahy o svržení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama