Izrael posílil ostrahu svých institucí ve světě

Jeruzalém - Bezpečnostní opatření kolem izraelských zastupitelských úřadů a židovských institucí ve světě byla zpřísněna kvůli možné odvetné akci Íránu za čtvrteční izraelské útoky na íránská zařízení v Sýrii. Izraelská armáda dnes zveřejnila podrobnosti o zasažených místech.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Izrael, ilustrační foto

Podle dnešního izraelského tisku se posilují bezpečnostní opatření u izraelských velvyslanectví, židovských škol a dalších institucí. Zástupci Izraele v cizině dostali pokyn k ostražitosti a změněně rutinního programu, aby zmenšili riziko zasažení případným útokem.

Výzvy se týkají především míst v Jihoafrické republice, Africe a některých oblastí v Asii, kde mají širší zastoupení organizace, jež podporuje Írán.

Teherán pohrozil odvetou už za dubnové útoky na základnu v Sýrii, kterou využívaly íránské revoluční gardy. O život tam přišlo několik Íránců. Izrael teď počítá s tím, že Írán a jeho spojenci připravují útoky proti Izraeli.

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Bahrám Kásemí dnes obvinil Izrael, že si pro zásah v Sýrii vymyslel lživé záminky. "Opakované útoky sionistického režimu v Sýrii byly postaveny na vymyšlených a nepodložených záminkách. Tyto útoky na syrské území jsou zjevnou agresí a dokládají lživý charakter tohoto (izraelského) režimu. Jde mu o to, aby vyprovokoval krize, nedokáže se smířit se stabilitou a bezpečností ve své oblasti," řekl mluvčí.

Izraelská armáda dnes vydala mapky míst, která byla při čtvrtečním útoku v Sýrii zasažena - podle Izraele v odvetě za předchozí íránský útok ze Sýrie na Izrael. Podle armády Izrael zasáhl v Sýrii 50 cílů využívaných Íránci. Je mezi nimi logistické středisko Al-Kisva u Damašku, kde jsou sklady, kanceláře, velitelství a tankovací stanice. Izrael už loni Al-Kisvu označil za možnou íránskou základnu v Sýrii. Dalšími terči čtvrtečních útoků byly objekty používané íránskými revolučními gardisty, dále sklady zbraní, pozorovatelská stanoviště a zásobárny. Ministr obrany Avigdor Lieberman řekl, že zasažena byla "téměř celá" íránská infrastruktura v Sýrii.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael znovu otevřel klíčový přechod do Pásma Gazy, násilnosti utichly

15.08.2018 18:54 Aktualizováno Jeruzalém - Izrael po třech dnech, které se obešly bez násilí, znovu otevřel hraniční přechod Kerem…

Erdogan telefonoval Merkelové, v září by měl přijet do Berlína

15.08.2018 17:19 Berlín/Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes telefonicky hovořil s kancléřkou…

Oni mají dolary, my máme Boha, hřímá Erdogan. Jenže ten má menší hodnotu…

15.08.2018 15:41 Ankara - Turecko se nachází v svízelné ekonomické situaci. Lira silně padá a turecké odpovědné…

Turecký soud zamítl další odvolání amerického pastora. Bude Trump vyvádět?

15.08.2018 11:57 Ankara - Turecký soud dnes znovu odmítl propustit z domácího vězení amerického pastora Andrewa…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama