Ruský oligarcha Abramovič prý míří do Izraele, chce tamní občanství

Jeruzalém - Ruský oligarcha Roman Abramovič, který marně čeká na prodloužení britského víza, nejspíš požádá o izraelské občanství. S odvoláním na izraelské zdroje to dnes oznámila agentura Interfax. V Tel Avivu si podle ní už staví reprezentační rezidenci.

Přidejte svůj názor

Izrael

Abramovič, vlastník slavného britského fotbalového klubu Chelsea, který s rodinou žije v Londýně, se už delší dobu snaží obnovit své britské vízum, které mu vypršelo v dubnu. Na prodloužení však zatím marně čeká, podle britských úřadů nyní Spojené království osoby blízké Kremlu prověřuje pečlivěji, stejně jako nabytí jejich majetku.

Abramovič, jehož rodina pochází z Litvy, je předsedou Federace ruských židovských obcí a je považován za velkého mecenáše. Izraelská média uvádějí, že podnikatel za posledních dvacet let věnoval státu Izrael a židovským organizacím v Rusku celkem půldruhé miliardy dolarů (330 miliard korun).

Podle izraelského velvyslance v Moskvě by Abramovičově přesídlení nic nebránilo. "Každý, kdo na to má právo, občanství dostane," řekl dnes ambasador Gary Koren.

Ruská média spekulují, že skutečným důvodem stěhování může být snaha zajistit si svobodu cestování do Británie i v případě, že Abramovič nedostane vízum. Podle britské konzulární praxe totiž občané židovského státu smějí ve Spojeném království pobývat půl roku bez víz.

Izraelský list Israel Hajom dnes napsal, že ruský oligarcha se k jednání o izraelském pasu dostaví do Tel Avivu už dnes.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko odmítlo vstup do země dvěma volebním pozorovatelům pověřeným OBSE

21.06.2018 22:04 Ankara – Už v neděli se budou v Turecku konat prezidentské volby. Úřady dnes do země nevpustily…

Asadova armáda bombarduje jih Sýrie, z oblasti za dva dny uteklo 12 tisíc…

21.06.2018 21:56 Aktualizováno Damašek - Asadova armáda stupňuje boje v blízkosti hranice s Jordánskem a Golanskými výšinami, jež…

Německo musí být otevřenou zemí, trvá na svém Merkelová. V Jordánsku…

21.06.2018 15:35 Ammán - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes navštívila Jordánsko, kde se setkala s králem…

Netanjahuova manželka byla obviněna. V rezidenci premiéra se děly…

21.06.2018 15:00 Jeruzalém - Sara Netanjahuová, manželka izraelského premiéra, čelí obvinění z podvodného objednání…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama