Německá policie kvůli běžencům nestíhá, ruší se kontroly rychlosti

Berlín - Německá policie je přetížena zásahy v uprchlických ubytovnách a na demonstracích, chybí pak na jiných místech. Například v Severním Porýní-Vestfálsku byly zrušeny plánované plošné kontroly dodržování rychlosti na silnicích a dálnicích.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

"Musíme se teď soustředit na jiné úkoly, jako jsou zásahy při fotbalových utkáních, při demonstracích nebo nasazení u uprchlických ubytoven. Proto musíme změnit plány," řekl mluvčí zemského ministerstva vnitra Wolfgang Beus.

Po zrušení chystané kontroly dodržování rychlosti už delší dobu volala konzervativní opozice v zemském sněmu Severního Porýní-Vestfálska. Podle ní ministerstvo vnitra dosud určovalo policii špatné priority, když požadovalo masové dopravní akce a nezaměřovalo se na aktuální problémy, které vyvolal příchod běženců do Německa.

Policejní odbory po zrušení nadcházející kontrolní akce žádají, aby zemské ministerstvo vnitra odvolalo i podobnou akci plánovanou na duben příštího roku.

Plošné čtyřiadvacetihodinové kontroly dodržování rychlosti se v Severním Porýní-Vestfálsku konají v půlročních intervalech. Na jaře jsou součástí celoněmecké policejní akce, na podzim jsou omezeny pouze na nejlidnatější spolkovou zemi, tedy Severní Porýní-Vestfálsko.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soustrast Itálii vyjádřili po zřícení mostu Merkelová, Tusk či Jubncker.…

14.08.2018 18:05 Brusel/Praha - Po zřícení dálničního mostu v Janově vyjádřila pozůstalým obětí a Itálii soustrast…

Bože, ach, můj bože. Bylo to jako apokalypsa, říkají svědci. Zřícený most…

14.08.2018 18:03 Aktualizováno Janov – Svědci, kteří byli v okamžiku tragického zřícení Morandiho mostu v italském Janově,…

Na dálnici v Janově se zřítil kus mostu, spadl i český kamion. Nejméně 35…

14.08.2018 18:01 Aktualizováno Janov - Na dálnici v Janově se dnes přibližně v 11:50 SELČ v důsledku sesuvu půdy zřítilo několik…

Loď Aquarius zakotví na Maltě, uprchlíky si rozdělí pět zemí EU

14.08.2018 16:44 Aktualizováno Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko si rozdělí 141 migrantů, kteří jsou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama